Çukurova Balkon

Tuncel Grup'tan `Kuum' gibi proje

Tuncel Grup'tan `Kuum' gibi proje Tuncel Grup'tan `Kuum' gibi proje

Bodrum bölgesinde bir çok projeye imza atan Tuncel Grup, `Kuum' projesi ile otelciliğe soyundu.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


45 milyon Euroluk bir yatırımla Kuum Otel'i açan şirket, 37 evden oluşan `akıllı ev' projesini de metrekaresini 5 bin Euro'dan satışa sundu. Şirket, önümüzdeki yıl Bodrum'da kapalı bir alışveriş merkezi inşa etme planları da yapıyor.

Tuncel Grup, Bodrum'da bir çok prestijli projeye imza atan bir grup. Son olarak Bodrum'un en büyük projelerinden biri olan Kuum Otel'i temmuz ayı başında hizmete açan grup, önümüzdeki dönemde yeni projelerle yoluna devam edecek.

Bodrum'da yeni konut projesi ve alışveriş merkezi projesi bulunan grup, önümüzdeki yıllarda enerji sektörüne de yatırım yaparak yatırımlarını kum gibi çoğaltmayı planlıyor. 
Türkbükü'nde kendine ait 350 metrekare sahili ile dikkat çeken Kuum, kış mevsiminde de spa'sı ve toplantı odaları ile hizmet vermeye devam edecek. 66 odası ile faaliyet gösteren Kuum Otel'de oda fiyatları gecelik 300 Euro'dan başlıyor.

Yatırım ve inşaatı son yıllarda Bodrum bölgesinde birçok prestijli projeye imza atan Tunçel Grup bünyesindeki şirketlerden Birtur İnşaat tarafından gerçekleştirilen Kuum otel ve Kuum evler projesinde otel için 32 milyon Euro yatırım yapıldı. Arsa bedeli hariç tüm projenin toplam yatırım bedeli 45 milyon Euro oldu.

Türkbükü'nde 20 dönüm arazi üzerine inşa edilen 66 oda ve 37 evden oluşan Kuum Projesi, Bodrum'da yapılan en büyük yatırımlardan biri. `Akıllı ev' olarak nitelendirilen Kuum evlerin metrekaresi 5 bin Euro'dan satılıyor.

İş dünyasından ve reklamcılar arasından bir çok ünlü ismin tercih ettiği projede tüm evler deniz görme özelliğine sahipler.
 
Yeni projeler yolda

Bodrum'da şimdiye kadar bir çok konut projesine imza atan Tuncel Grup, yeni projelerini hayata geçirmek üzere çalışmalarına devam ediyor.

Daha çok konut projelerine imza atan grup, önümüzdeki yıl Bodrum'un içinde kapalı bir alışveriş merkezi inşa etmeyi planlıyor.

Bodrum'un merkezinde 40 bin metrekare alana kurulması planlanan alışveriş merkezine 50 milyon dolarlık yatırım yapılması planlanıyor.

Tuncel Grup Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Tuncel, Bodrum'un bugün 250 bin olan nüfusunun 2010 yılında 2 milyona çıkmasının beklendiğini ve bölgede kapalı bir alışveriş merkezi olmayışından dolayı bu yatırımı yapma kararı aldıklarını söylüyor.

Grup olarak enerji sektörüne girme planları da yaptıklarını belirten Tuncel, "Türkiye'de enerji yatırımı konusunda çok büyük açık var. Bizde bu açığı görerek bu alanda hidroelektrik santrali kurmak için yatırım araştırmalarına başladık. Urfa'dan Trakya'ya kadar her yerle ilgileniyoruz. Bu konuda yapılacak tüm ihalelere katılacağız" diyor.

Bodrum Konacık'ta 350 dairelik bir konut projesi daha geliştiren şirket, Ekim ayında başlayacak olan bu projeye 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyor.

Dünyaca ünlü spa

Tuncel Grup'un prestij projelerinden biri olan Kuum Otel, Göltürkbükü'nün tek kendine ait koyunda, 350 metre uzunluğundaki sahilin yaşam alanlarıyla Bodrum'un gözde tatil mekanlarından biri olmaya aday.

Dünyaca ünlü M-SPA tarafından işletilen ve 2 bin 200 metrekareye yayılmış Kuum SPA/Hamam, 12 masaj odası, tradisyonel hamamı, Steam room'u, hydroteraphy, tai chi odalarıyla hizmet veriyor.

Bodrum'da  bir çok önemli projeye imza atan İrfan Kuriş de otelin diğer ortağı. İrfan Kuriş yönetiminde işletilecek Kuum Otel'in mimarı ve planlaması Gökhan Avcıoğlu, iç mimari ve spa'sı Çağlayan Tuğal tarafından yapıldı. Kuum evlerde ise Ebru Tümer ve Gökhan Avcıoğlu'nun imzası var.

15 tır bitki

Kuum projesi, tamamen Nevşehir taşlarının kullanıldığı doğal mimarisinin yanı sıra bahçe peyzajı ile de dikkat çekiyor. Sadece peyzaj düzenlemesi için İtalya'dan 15 tır bitki gelen Kuum'un bahçesi botanik bahçe olarak tasarlandı. Farklı bir bahçe düzenlemesi yapmak için aralarında şişe mantarı ağaçlarının da yer aldığı çok çeşitli bitkiler seçildi.

Aydınlatmaları ile de farklılık yaratacak oaln projenin aydınlatma danışmanlığı ise Zeki Kadirbeyoğlu tarafından yapıldı. Gündüz çıplaklığıyla algılanan formlar gece farklı bir etkiye dönüştürüldü. 1.2 milyon Euro'luk bütçe ayrılan aydınlatma sisteminde dünyanın önemli 30 ayrı aydınlatma firması ile çalışıldı.

Otelde kullanılan mobilyalar Paola Lenti, Zaha Hadid, B&B gibi dünyanın en önemli tasarımcılarına ait özel parçalardan seçildi.

33 dönüm arazi üzerine konumlanan Kuum'da,  2 bin 200 metrekare büyüklüğünde Türkiye'nin ilk deniz manzaralı spa'sı dünyaca ünlü  M- SPA tarafından işetilecek. M-SPA Kuum otel için tasarladığı presidential spa konseptini ilk olarak Kuum'da uyguluyor.

Kuum Evler

Her biri denizi görme özelliğine sahip olan Kuum Evler'in büyüklükleri 145 ile 330 metrekare arasında değişen 2+1 ve 5+1 seçeneklerinden oluşuyor. Bu evlerin toplam değeri ise 31 milyon Euro'yu buluyor.

Satışına kısa bir süre önce başlanan evlerden şimdiye kadar yaklaşık 3 bloğun satışı gerçekleştirilirken, evlerin Kasım 2008'de sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.
Evlerin sahipleri otelin çamaşır, ütü oda servisi gibi tüm hizmetlerinden indirimli olarak yararlanacaklar. Bununla birlikte ev sahiplerinin talep etmeleri halinde evler kullanılmadıkları dönemlerde Kuum işletmecileri tarafından ev sahipleri adına kiralanabilecekler.
Kullanıcının yaşam beklentileriyle şekillendirilebilecek, akıllı ev sistemiyle projelendirilen Kuum Evler'de de kullanılan tüm ürünler önemli tasarımcıların imzalarını taşıyor.
Kuum evlerde deniz tutkunları da düşünülerek tekne yanaşma iskelesi de bulunuyor.

Beş şirketi ile faaliyet gösteriyor

Bodrum'da prestijli konut projelerine imza atan Tuncel Grup bünyesinde toplamda beş şirket bulunuyor.

Birtur şirketi otel yatırımları, Birmaş şirketi inşaat ve devlet taahhütleri, Orin şirketi inşaat malzemesi ve mobilya ithalatı, Huto şirketi Tuzla Serbest Bölgesi'nde elektrik malzemelerinden mobilyaya kadar bir çok farklı ürünün ithalatı ile stok yönetimini yapıyor. Perakende sektöründe faaliyet gösteren Ormo şirketi ise Bodrum'da inşaat malzemeleri pazarlaması yapıyor.

Levent Gökmen