Turan Hançerli: Parsel bazında imar değişikliği yasaklansın!

Turan Hançerli: Parsel bazında imar değişikliği yasaklansın!Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, imar mevzuatında değişikliği öngören yeni yasa teklifi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Hançerli, ''Parsel bazında imar değişikliği yasaklansın'' diye konuştu.


İmar mevzuatında değişikliği öngören yeni yasa teklifi hakkında değerlendirmelerde bulunan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, "Bu teklifi okudum. İki uzman arkadaşıma ilettim. Bana rapor sunacaklar" diye konuştu.

Gazete Damga'da yer alan habere göre; teklife en çok dikkatini çeken şeyin parsel bazında imar değişikliğinin yasaklanması olduğunu sözlerine ekleyen Hançerli, "Yasaklasın. Böyle bir değişiklik olmasın da. Ben de yasaklanmasından yanayım" diye konuştu. Tasarıda deprem sorununu çözecek bir düzenleme olmadığını belirten Hançerli, "Hükümetimizin dönüşümle ilgili bir faiz indirimi var. Bu destek önemli. Bu destek artarsa yapıların güçlendirilmesi daha kolay olur. Ben merkezi hükümetle el ele verilerek bu olağanüstü durumdan çıkılması düşüncesindeyim" açıklamasında bulundu. 

İmarda devrim gibi düzenleme!