Türk Kızılayı Somali'de meslek lisesi inşa etti!

Türk Kızılayı Somali'de meslek lisesi inşa etti! Türk Kızılayı Somali'de meslek lisesi inşa etti!

Türk Kızılayından yapılan açıklamaya göre, aylar önce temeli atılan ve bölgedeki tüm zorluklara rağmen inşaatı tamamlanan endüstri meslek lisesi, eğitime hazır hale getirildi. Somali'de birçok projeyi hayata geçirerek ülkenin yeniden yapılandırılmasına önemli katkılar sağlayan Türk Kızılayı, yapımı tamamlanan endüstri meslek lisesininin açılışını yapmaya hazırlanıyor.


Türk Kızılayından yapılan yazılı açıklamaya göre, aylar önce temeli atılan ve bölgedeki tüm zorluklara rağmen inşaatı tamamlanan endüstri meslek lisesi, eğitime hazır hale getirildi.


Açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından mayıs ayı içinde yapılması planlanan okul, binlerce Somalili gence farklı mesleki alanlarda ücretsiz eğitim imkanı tanıyacak.


Çalışmalarda gelinen son durumla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Somali'ye ziyaret gerçekleştiren Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, tesisin ülke için önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini belirtti.


Somali'deki Kızılay personeliyle okulda incelemelerde bulunan Turunç, hem inşaat hem de donanım konusunda okulun eğitim vermek için hazır olduğunu kaydetti.


Ziyaret kapsamında Türkiye'nin Mogadişu Büyükelçisi Olgan Bekar ile görüşen Turunç, yerel makamlarla da insani yardım operasyonuna ilişkin fikir alışverişinde bulundu.
AA