Çukurova Balkon

Türk mimardan Gürcistan Batum'a yeni stadyum!

Türk mimardan Gürcistan Batum'a yeni stadyum! Türk mimardan Gürcistan Batum'a yeni stadyum!

Yurtiçi ve yurtdışında birçok spor projesinin mimarlığını yapan Bahadır Kul Mimarlık, Gürcistan'ın Batum Stadyumunu da portfolyosuna ekledi. Batum Stadyumu' nun basma tanıtımı ve imza töreni Batum'da gerçekleşti.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Kadir Has Stadyumu, Konya Torku Arena, Mersin Stadyumu, Al-Sunbula ve Karbala Stadyumları gibi Türkiye'de ve uluslararası arenada birçok stadyum ile spor projelerinin mimarı Bahadır Kul Mimarlık, Batum Stadyumu'nu da portfolyosuna ekledi. Bahadır Kul Architects (BKA) tarafından tasarlanan Batum Stadyumu' nun basma tanıtımı ve imza töreni Batum'da gerçekleşti. Stadyum tanıtımına Batum yönetimi üst düzey bürokratlardan David Baladze, Giorgi Ermakovi, Otar Fedichkini, Bahadır Kul Architects kurucusu Mimar Bahadır Kul katıldı. 87 dönüm arazi üzerinde tasarlanan Batum Stadyumu 30 bin metrekare kapalı alanda, 20 bin seyirci kapasiteli, UEFA IV Kategorisinin gerekliliklerine göre tasarlandı. 10 bin metrekare ticari alam ile haftanın her günü yaşayan, sosyal bir stadyum olması hedeflendi. Proje, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Finans ve Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütüldüğü kaydedildi. 

Gürcü halkının bir arada olması, dinamizmi, özgür ruhu ve heyecanı Gürcistan'da belirgin şekilde görüldüğünü belirten Bahadır Kul, "Bu heyecan, Gürcü kültürüne özgü halk danslarını etkiledi. Bu beraberlik ve dinamizm stadyumun ana tasarım karalında etkin oldu. Batum Stadyumunun, Gürcistan'ın eneıjisini yansıtan, sosyal alanları ile haftanın her günü yaşayan, simge bir yapı olması hedeflendi" dedi.


Konya Takip Gazetesi


Haber Ege Haber'de şöyle yer aldı;

Yurtiçi ve yurtdışında birçok spor projesinin mimarlığını yapan Bahadır Kul Mimarlık, Gürcistan'ın Batum Stadyumu'nu da portfolyosuna ekledi. Kadir Has Stadyumu, Konya Torku Arena, Mersin Stadyumu, Al-Sunbula ve Karbala Stadyumları gibi Türkiye'de ve uluslararası arenada birçok stadyum ile spor projelerinin mimarı Bahadır Kul Mimarlık, Batum Stadyumu'nu da portfolyosuna ekledi. Bahadır Kul Architects (BKA) tarafından tasarlanan Batum Stadyumu'nun basına tanıtımı ve imza töreni Batum'da gerçekleşti. Stadyum tanıtımına Batum yönetimi üst düzey bürokratlardan David Baladze, Giorgı Ermakovi, Otar Fedichkini, Bahadır Kul Architects kurucusu Mimar Bahadır Kul katıldı. 87 dönüm arazi üzerinde tasarlanan Batum Stadyumu 30 bin metrekare kapalı alanda, 20 bin seyirci kapasiteli, UEFA IV Kategorisinin gerekliliklerine göre tasarlandı. 10 bin metrekare ticari alanı ile haftanın her günü yaşayan, sosyal bir stadyum olması hedeflendi. Proje, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Finans ve Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütüldüğü kaydedildi. 


Ege Haber