Türk Telekom Arena'nın zemini alarm veriyor!

Türk Telekom Arena'nın zemini alarm veriyor!

Milli maçlar ve öncesindeki idmanların yoğun trafiği yüzünden iflas eden TT Arena'nın zemini için işte G.Saray yönetiminin formülü: TT Arena, 11 Kasım'daki Hırvatistan maçı için seçilirse; zemin 27 Ekim'de değişecek


Telekom Arena'nın bozulan zemini için dün adeta kriz masası oluşturan Galatasaray yönetimi, kulübün profesyonelleri ve sahanın bakımından sorumlu şirketten en kısa zamanda bir çözüm bulunmasını istedi. Teknik direktör Fatih Terim'in yağışlı havada ağırlaşan ve yerden bol paslı oyun anlayışlarını bozduğunu ifade ettiği TT Arena'nın zemininden duyduğu sıkıntıyı önceki akşam yönetime ilettiği öğrenildi. Dün TT Arena'da yapılan toplantıda sorumlu şirketin, zeminin bozulmasına gerekçe olan A Milli Takım'ın oynadığı iki maç ve stadyumdaki yoğun idman programını gösterdikleri öğrenildi. Almanya ve Azerbaycan maçlarının yanı sıra Galatasaray'ın oynadığı 3 lig maçı va Milli Takım ve rakiplerinin yaptığı 8 idman yüzünden zemine aşırı yüklenme olduğu öne sürüldü. Yeterli güneş ışığı almadığı gerekçesiyle, özel lambalarla bakımı yapılan zeminde milli maçlar öncesindeki idman programı yüzünden tüm teçhizatın saha dışına çıkartıldığı ve yeterli bakımın yapılamadığı ifade edildi.

TFF'NİN KARARINA BAĞLI

Hırvatistan ile 11 Kasım'da oynanacak olan Euro 2012 play-off maçının TT Arena'da oynanmasına karar verilirse, zemin 26 Ekim'deki Gaziantespor maçının ardından Trabzonspor'un stadı Hüseyin Avni Aker'deki gibi komple değişecek. Milli maçın başka bir stadyumda oynanmasına karar verilirse, bakım yapan şirketin 3 hafta içinde zemini iyileştirme çalışmasıyla eski haline getirebileceği gelen haberler arasında.
Sabah