Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi'nde sona gelindi!

Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi'nde sona gelindi!Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) aracılığı ile Gazze'de yaptırdığı, Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi'nin çalışmalarında sona gelindi. 


ABD Başkanı Donad Trump’ın, “Kudüs’ü İsrail’in başkenti tanıma” kararına karşı Türkiye, mazlum Filistin halkına destek vermeye devam ediyor.


Son teknoloji

Akşam Gazetesi muhabirlerinden Yelda Gökdağ'ın haberine göre, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) aracılığı ile Gazze'de yaptırdığı, 200 yataklı Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi'nin inşaat çalışmaları tamamlandı. Hastanenin temei 2011'de atıldı.  Son teknoloji ürünü tıbbi cihazlarla donatılacak olan hastanede tıbbi cihaz ve donanımına ilişkin çalışmalara geçildi. Hastanenin 2018 yılının ilk aylarında hizmete alınması planlanıyor. 


TOKİ'den konut desteği

İsrail’in 2014 yılındaki zulmünde Gazze’de evlerini kaybedenler için T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yaptırılan 320 konut da, geçtiğimiz günlerde Gazzelilere teslim edilmişti.