Türkiye-Malezya İş Geliştirme toplantısı yapıldı!

Türkiye-Malezya İş Geliştirme toplantısı yapıldı! Türkiye-Malezya İş Geliştirme toplantısı yapıldı!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın ev sahipliğinde 8-10 Mart'ta İstanbul'da gerçekleştirilen "Türkiye-Malezya İş Geliştirme Birinci İstişare Toplantısı"nda inşaat ve altyapı, ulaştırma, müşavirlik ve enerji alanlarında iş birlikleri konuşuldu. Türkiye-Malezya Karma Ekonomik Komisyon Eş Bakanlığı vazifesini yürütmekte olan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Malezya Altyapı Bakanı Hacı Fadullah Bin Yusuf'un da iştirak ettiği toplantılara, iki ülkenin kamu ve özel sektörlerinden yaklaşık 110 üst düzey temsilci katılım gösterdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bakan Eroğlu'nun başkanlık ettiği Türk heyeti ile konuk bakanın başkanlığındaki Malezya heyeti arasında ikili görüşmelerin yapıldığı toplantının açılış merasimine, Türk özel sektörünü temsilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Dış Ekonomik İlişkiler Koordinasyon Kurulu (DEİK) katıldı. 

Veysel Eroğlu'nun ve konuk bakanın da konuşma yaptığı toplantının açılışından sonra inşaat ve altyapı, ulaştırma, müşavirlik ve enerji alanlarında muhtelif çalışma grupları oluşturuldu. Bu çalışma gruplarında her iki ülkede potansiyel arz eden konu ve alanlarda yatırım ve finansman imkanları ele alındı.