Tuzla, afetlere Güvenli Yapılar Merkezi'nde hazırlanıyor!

Tuzla, afetlere Güvenli Yapılar Merkezi'nde hazırlanıyor! Tuzla, afetlere Güvenli Yapılar Merkezi'nde hazırlanıyor!

Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı, güvenli yapılaşma için eğitim merkezi olacak. Tuzla Belediyesi ile Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayiciler Derneği işbirliğinde dair protokol imza altına alındı.
Türkiye'nin, en fonksiyonel parkı Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı, güvenli yapılaşma için de eğitim merkezi olacak. Tuzla Belediyesi ile Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayiciler Demeği (İMSAD) işbirliğinde Güvenli Yapılar Eğitim Merkezi Kurulmasına dair protokol imza altına alındı. 


Tuzla Belediyesi İMSAD Güvenli Yapılar Eğitim Merkezi kurulmasına dair protokol, Tuzla Belediye Başkaıu Dr. Şadi Yazıcı ve Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fetlıi Hingiııar tarafından. imza altına alındı. İmza töreninde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi 'nin afetlere yönelik ciddi hazırlıklarının aynı zamanda bir örnek oluşturduğunu söyledi. 

Tuzla'Yun gelişime açık yapısının inşaat sektörünü dinamik tuttuğunu belirten Başkan. 

Yazıcı, "Türkiye'de güvenli ve kaliteli yapı bilincinin oluşturulması ve özellikle eğitim çağındaki vatandaşlarımızın güvenli ve kaliteli yapılar hakkında bilgilerinin, arttırılmasını amaçlıyoruz. Bu sayede deprem vb. doğal afetlerde bu tür yapıların sağladığı faydalar gösterilmek suretiyle, insan ve çevrenin konulmasını hedefleyen bir merkezi Şelale Eğitim Parkı'ıuia hizmete açacağız. Eğitim Kenti Tuzla'da yapı sektörüne de eğitim alanında çok ciddi bir hizmet sunacağımıza inanıyorum. Tuzlamıza hayırlı olsun" dedi. 


İstanbul Gazetesi