17 / 08 / 2022

Tuzla Tıp Kent Sitesi'ndeki 2 blok yıkılıyor!

Tuzla Tıp Kent Sitesi'ndeki 2 blok yıkılıyor!

Son günlerde sık sık depremle gündeme gelen Tuzla'da Tıp Kent Sitesi'ndeki 2 blok yıkılıyor.Son günlerde sık sık depremle gündeme gelen Tuzla'da Tıp Kent Sitesi'ndeki 2 blok için yıkım işlemleri başladı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmalarına hız kesmeden devam eden Tuzla Belediye Başkan Dr. Şadi Yazıcı, görüşmelerin geçtiğimiz aylarda gerçekleştirildiği Tıp Kent Sitesi'ne ilk kepçeyi vurdu.

Tuzla Tıp Kent Sitesi ndeki 2 blok yıkılıyor!

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı konuyla ilgili olarak,  "Tuzla'da yaklaşık 2 bin üzerinde dairenin yenilenmesini sadece bu sene itibariyle başlamış olduk. Daha önceki binalarla birlikte 6 binin üzerinde bağımsız bölümde kentsel dönüşüm çalışmaları yapmış bir ilçe olarak gururluyuz" şeklinde konuştu.

Şadi yazıcı sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Tuzlamızdaki kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bir sitenin daha yıkımını gerçekleştiriyoruz. Daha önce ekskavatör kullanmış biri olarak yıkımda da katkıda bulunmaya çalıştım. On sekize yakın siteyle görüşmelerimiz devam ediyor. Gerek bireysel gerekse siteler halinde olan binalar öncelikli olmakla beraber Tuzla'da yaklaşık 2 bin üzerinde dairenin yenilenmesini sadece bu sene itibariyle başlamış olduk. Daha önceki binalarla birlikte 6 bin üzerinde bağımsız bölümde kentsel dönüşüm çalışmaları yapmış bir ilçe olarak gururluyuz"

Tuzla Tıp Kent Sitesi ndeki 2 blok yıkılıyor!

"Depreme dayanıklı Tuzla'yı tasarlamak istiyoruz"

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı sözlerini şu şekilde tamamladı: " Yeni konut üretimi ile beraber taşınması gereken kentsel dönüşüm ile bölgelerinden boşaltılması gereken ve yine dün Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmelerimizde 1999 depreminde zarar görmüş 37 binanın yıkılarak taşınmasıyla, yaklaşık bin 200 konuta başladık. 2 bin küsur konuta da İnşallah önümüzdeki günlerde başlamayı düşünüyoruz. Yeni konut üretimiyle 3 binden fazla konut üretimini gerçekleştirmek hem de sitelerimizin yenilenmesiyle yaklaşık bu dönem sonuna kadar toplamda 6-7 bin yeni konut hedefine ulaşacağız. Tuzla'da kentin yenilenmesi hem de kentsel dönüşüm manasında kent hayatının farklılaşmasıyla çok farklı bir Tuzla'yı, çocuklarımızın ve torunlarımızın gelecekte yaşayacağı ekolojik dengeye dikkat eden depreme dayanıklı Tuzla'yı tasarlamayı hedefliyoruz" 

 

KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler'e 262 kat başvuru geldi!