Ülker, ABD’de arazi aldı!

Ülker, ABD’de arazi aldı! Ülker, ABD’de arazi aldı!

Yaptığı satın almalarla dünyanın üçüncü en büyük bisküvi üreticisi haline gelen Yıldız Holding, DeMet`s için ABD’de arazi aldı. New York'taki arazi için ödenen fiyat bilinmiyor!Yaptığı satın almalarla dünyanın üçüncü en büyük bisküvi üreticisi haline gelen Yıldız Holding, DeMet`s için ABD’de arazi aldı.


2008'de lüks çikolata markası Gopa'nın ardından 2013'te satın aldığı çikolata kaplamalı ve atıştırmalık ürünler pazarının köklü şirketi ABD’li DeMet's Candy Company'i büyütme kararı alan Yıldız Holding ABD’de yeni bir tesis kurmak için düğmeye bastı.


 

TESİSTE ÇİKOLATA VE ŞEKER ÜRETİLECEK


Yıldız Holding DeMet's'i büyütmek için ABD’nin New York kentinde bulunan altı dönümlük bir arazi satın aldı. Arazi için ne kadar ödendiği bilinmezken, tesiste çikolata ve şeker üretimi yapılmasının hedeflendiği bildiriliyor. 


Holding DeMet’s Candy Company’i 221 milyon dolara almıştı. 1898'de Chicago'da kurulan DeMet's Candy Company, ilk ve en köklü markası olan 'Turtles" ve diğer markaları ‘Flipz" ve "Treasures" ile çikolata kaplamalı atıştırmalık ürünler pazarında faaliyet gösteriyor. 


ABD’de Pensilvanya ve New York’ta bulunan iki fabrikasında üretim yapan firmanın satışlara yaklaşık 130 milyon dolar tutarında gerçekleşti. 


DeMet’s’in müşterileri arasında ABD’nin en büyük perakendecileri arasında yer alan Safeway, Target, Walmart, Costco, Walgreens, Kroger gibi önemli zincirler bulunuyor. Para Dergisi