Ümraniye’de gayrimenkul fiyatları değerleniyor!

Ümraniye’de gayrimenkul fiyatları değerleniyor! Ümraniye’de gayrimenkul fiyatları değerleniyor!

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 2004'ten beri hayata geçirdiği yatırımlarla Ümraniye’yi İstanbul’un parmakla gösterilen ilçelerinden biri hâline getirdi. Ümraniyeliler baştan ayağa yenilenen modern bir ilçe haline geldi. 2004 yılında yapılan yerel seçimleri kazanarak göreve gelen Başkan Hasan Can ve ekibi gece gündüz demeden çalışarak Ümraniye’yi marka bir kente dönüştürdü. Şehrin sorunları ve ihtiyaçları masaya yatırılarak gerekli olan çalışmalara ivedilikle başlandı. Hazırlanan projeler bir bir hayata geçirilerek Ümraniye’ye adeta çağ atlatıldı. İstanbul’un önemli ilçesi, 450’nin üzerinde kalıcı eser, binlerce proje ve on binlerce hizmetle mamur bir yere dönüştü. Başkan Hasan Can ve ekibi, deyim yerindeyse Ümraniye’nin çehresini değiştirdi.

İstanbul’un depreme en dayanıklı ilçesi

Ümraniye Belediyesi ülkemize örnek teşkil edecek bir kentsel dönüşüm çalışmasını hayata geçirip şehrin yüzde 65'ini değiştirdi. Ümraniye’nin en önemli sorunlarından biri olan 2B alanlarının imar planları Başkan Hasan Can ve ekibinin yoğun çalışmaları sonucu tamamlanarak modern, güvenli ve nitelikli konut ve iş yerlerinin inşasına zemin hazırlandı. Yapılan tüm bu kentsel dönüşüm çalışmaları Ümraniye’nin İstanbul’un depreme en dayanıklı ilçelerinden biri hâline geldi. 

Ümraniye’de gayrimenkul fiyatları değerleniyor

Yapılan çalışmalar kapsamında Ümraniye’nin 3 bin 200 cadde ve sokağı yenilendi. Tüm bu çalışmalar yapılırken ilçedeki yeşil alanlar korunarak, ilçeye yenileri kazandırıldı. 2004 yılından beri yeşil alanda 4 kat artış sağlandı. İnşa edilen prestijli lüks konutların sayısının günden güne artması sebebiyle Ümraniye emlak piyasasında ciddi bir hareketlenme yaşandı. Ümraniye’de gayrimenkul fiyatları günden güne değer kazanıyor.

Alemdağ Caddesi Artık Yayaların

Yıllardır İstanbul’un en işlek caddelerinden biri olan Alemdağ Caddesi son 15 yıldır değerlenerek büyük bir alışveriş ve ticaret merkezine dönüştü. Yaşanan nüfus artışı ve yoğun talep gören bir cadde olması nedeniyle  Alemdağ Caddesi büyük bir trafik sorunuyla mücadele ediyor. Başkan Hasan Can ve ekibinin İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle devam ettiği çalışmaları Alemdağ Caddesi araç trafiğine kapatıldı. Yalnızca ilçenin değil İstanbul’un da en işlek caddelerinden biri olan Alemdağ Caddesi’nin yalnızca yaya trafiğine açık hâle getirilecek. Alemdağ Caddesi üzerinde Çarşı mevkiinde inşa çalışmaları devam eden 15 Temmuz Şehitler Meydanı Projesi tamamlandığında cadde daha da prestijli olacak.

Ümraniye İstanbul’un Alışveriş ve Ticaret Merkezi Oldu

Ümraniye yaşadığı büyük imar atılımı ve hizmet seferberliğiyle önemli markaların da tercih ettiği ilçe oldu. Ümraniye artık uluslararası şirketlerin merkez ya da şubelerine ve büyük alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapıyor. İstanbul’un en önemli ticaret merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Ümraniye’deki potansiyeli fark eden ünlü oteller Ümraniye’ye şubelerini açıyor. Birkaç yıl sonra faaliyete geçecek olan İstanbul Uluslararası
Finans Merkezi’yle birlikte Ümraniye yakın bir gelecekte Türkiye’nin; finans, ticaret ve iş turizmi merkezi oldu.

Ümraniye’de Trafik Sorununa Büyük Çözüm

Anadolu yakasında önemli bir ulaşım aksında bulunan Ümraniye, devam eden çalışmalarla trafik yoğunluğu noktasında rahatlatılmaya devam ediliyor. Ümraniyelilerin yıllardır sabırla beklediği Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu hizmete açıldı. Ümraniye trafiğini büyük ölçüde ferahlatan ev her gün on binlerce yolcu taşıyor. Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olma özelliğini taşıyan hat; güvenli, hızlı ve konforlu ulaşıma imkânı sunuyor. Ümraniye Belediyesi trafik yoğunluğunu azaltmak için birçok yeni yol açıp kavşaklar inşa etti. Oluşturulan alternatif güzergâhlar ve hizmete açılan metro hattı Ümraniye trafiğini büyük ölçüde rahatlatarak araçların egzozundan çıkan atıkların doğaya verdiği zararlar engellendi.