27 / 05 / 2022

Ümraniye'de icradan 3.9 milyon TL'ye satılık 12 daire!

Ümraniye'de icradan 3.9 milyon TL'ye satılık 12 daire!

İstanbul Anadolu 10.İcra Dairesi, İstanbul İli, Ümraniye İlçesi'nde bulunan 12 daireyi açık artırma usulüyle satışa çıkardı. Söz konusu taşınmazların toplam bedeli 3 milyon 915 bin TL olarak belirlendi.İstanbul İli, Ümraniye İlçesi'nde bulunan 12 daire İstanbul Anadolu 10.İcra Dairesi tarafından 16 Ekim günü ihale edilecek. 


T.C İstanbul Anadolu 10. İcra Dairesi


Taşınmazın Açık Artırma İlanı


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:


TAŞINMAZLARIN ÖZELLİKLERİ:


İstanbul İli, Ümraniye İlçesi'nde bulunan 12 daire Madenler Mahallesi, Teraziler Caddesi, Kalkandere Sokağı'nda yer almaktadır.


Gayrimenkullerin toplam değeri: 3.915.000,00 TL


KDV Oranı: %1


Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibi


1.Satış Günü: 16/10/2015 günü saat: 10:00-10:10 arası

2.Satış Günü: 10/11/2015 günü saat: 10:00-10:10 arası

Satış Yeri: Anadolu Adalet Sarayı Mezat Salonu


Satış şartları: 


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esark.iiyap.gnv.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. Satış ilanının tebliğ edilemediği ilgililere gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatılmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1128 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 31/07/2015