Çukurova Balkon

Ümraniye'nin yıldızı parladı, metrekare fiyatları 20 bin TL'yi buldu!

Ümraniye'nin yıldızı parladı, metrekare fiyatları 20 bin TL'yi buldu! Ümraniye'nin yıldızı parladı, metrekare fiyatları 20 bin TL'yi buldu!

Ümraniye ofis ve konutun adresi oldu na da taşıdı. Her iki boğaz köprüsüne yakıın konumu ve ofislerde kiralama fiyatlarının Avrupa Yakası'na göre düşük olması Ümraniye'nin yıldızını parlattı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Ümraniye ofis ve konutun adresi oldu na da taşıdı. Her iki boğaz köprüsüne yakıın konumu ve ofislerde kiralama fiyatlarının Avrupa Yakası'na göre düşük olması Ümraniye'nin yıldızını parlattı. 

Bölgede bazı konut projelerinde metrekare satış fiyatları 20 bin TL'ler seviyesini buldu. Ümraniye ofis ve konutun adresi oldu na da taşıdı. Bu nedenle fiyatların yükselişe geçtiği bölgede A sınıfı ofislerde metrekare kiralama fiyatları 20-30 dolarlara kadar çıkarken, konut projelerinde ise metrekare satış fiyatlarının 2 bin 300 TL'den başlayıp 20 bin TL'ye kadar çıktığı belirtiliyor. Bölgede yer alan başlıca markalı projeler arasında ise Sarphan Finans Park Residence, Ada City, Suryapı Exen, Quant Residence, Antasya Residence, Ağaoğlu My Town Ümraniye, Dora Park ve Atapol Rezidans gibi projeler yer alıyor. 


Anadolu yakasında A sınıfı ofislerde en yüksek doluluk oranına sahip bölge Altunizade iken en yüksek birim metrekare kira değerleri Ümraniye ve Kadıköy-Kozyatağı Bölgesi'nde görüldüğüne işaret eden Şahinkaya, "Ümraniye bölgesinde gözlemlenen ortalama birim metrekare kira değerleri 20-30 dolar arasında olup bu değerler hala Avrupa yakasının fiyatlarının altında seyretmekte" dedi. İlçede 5 yıl önce yapılmış kiralamalarla bu yıl yapılmış kiralamalar arasındaki fiyat farkı aynı olmadığını anlatan Şahinkaya "Bugünkü fiyatlar birkaç adım yukarıda. Bu da bölgedeki talebin ve değer artışının bir sonucu oldu" dedi. 


Ümraniye her bütçeye uygun konut projelerini birlikte barındıran, çeşitlilik açısından zengin bir ilçe olduğundan bölgedeki maksimum ve minimum birim metrekare değerleri arasında oldukça fark bulunmakta. Deniz Şahinkaya, Ümraniye'de birim metrekare satış değeri 2 bin 300 TL olan bir konut edinilebilirken, birim metrekare değeri 20 bin TL'lere çıkan marka ve konsept konut projelerin de mevcut olduğuna dikkat çekti. Ümraniye bölgesinde özellikle 2011 yılında konut projelerine yoğun talep olması sonucunda yatırımlar hız kazandı. Ancak bazı bölgelerde hem arzın fazla olması hem de doğru lansman fiyatları ile çıkış yapılamaması sonucu konut fiyatlarında 2013 yılı itibariyle düşüş yaşandığı da vurgulanıyor. 


Leyla İlhan/Dünya