Ünlü tasarımcılar Türk mermeri için buluştu

Ünlü tasarımcılar Türk mermeri için buluştu

TÜRK mermerini dünyaya tanıtmayı amaçlayan ve Türk mermerinden yapılan tasarımların yer aldığı ‘Block' sergisinin açılışını, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen yaptı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!Karaköy Antrepo No: 3'te, önceki akşam açılışını yaptığı sergiyi gezen Tüzmen, tasarımları çok beğendiğini ifade etti. Haaz Galeri'nin yapımcılığını ve küratörlüğünü üstlendiği, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği'nin sponsorluğunda, doğal taş üreticileri ve ihracatçılarının desteğiyle gerçekleştirilen sergi, Türk mermerini dünyaya daha yakından tanıtmayı hedefliyor.


Sergi kapsamında dünyanın önde gelen tasarımcıları, Türkiye'nin kaynaklarından yararlanarak ‘'limited edition'' ürünler tasarladı. Sergide, MoMA koleksiyonunda eserleri yer alan Campana Brothers'ın yanı sıra Michael Young, Haluk Akakçe, Aziz Sarıyer, Defne Koz, Marcelo Rosenbaum gibi isimlerin tasarımları bulunuyor. Sergi, 30 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek. Dünyaca ünlü İngiliz endüstriyel ürün tasarımcısı Michael Young, Designing Modern Britain'ın Tasarım Müzesi'nin yöneticiliğini yapıyor. Michael Young, bu sergi için Türk mermeri kullanarak çeşitli ürünler tasarladı.

pus