Uplife Park'ta konutların yüzde 70'i satıldı

Uplife Park'ta konutların yüzde 70'i satıldı


Uplife Park, resmi satış başlamadan önce rezervasyona açıldı ve dairelerin yüzde 70'i alıcı buldu.


Yaklaşık 5 bin ailenin talep gösterdiği Teknik Yapı'nın Kartal'da gerçekleştirdiği,  567 daireden oluşan Uplife Park Projesi, resmi satış başlamadan önce rezervasyona açıldı ve dairelerin yüzde 70'i alıcısını buldu. Toplam 567 dairenin yer aldığı 22 bin metrekare araziye sahip Uplife Park Projesi'nin yüzde 75'lik bölümü yeşil alana ayrılacak.

Yaklaşık beş bin kişiden gelen taleple son zamanların en büyük talep patlamasına neden olan Uplife Park projesi, konut sektöründeki durgunluğun marka olmuş inşaat firmalarının projelerini etkilemediğini gösterdi. Yaklaşık üç ay önce kamuoyuna bilgileri sunulan ve geçtiğimiz ay rezervasyona açılan Uplife Park Projesi'ndeki ön satış oranı yüzde 70'e ulaştı. Teknik Yapı Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, ön talep toplama süresince `kota' uygulaması yapılan Uplife Park projesinde rezervasyon yaptıran müşterilerin çoğunluğunun Teknik Yapı'nın eski müşterileri ile Uphill Court projesinden daire aldıktan sonra memnuniyet duyanlar olduğunu belirtiyor. 

Kartal'daki Uplife Park projesinin ilk olarak 23 Mart 2007 tarihinde Konut ve İşyeri Fuarı'nda anlatıldığını hatırlatan Umut Durbakayım "Projelerimizi duyarak gelen ziyaretçilerden yaklaşık 3 bin 500 kişi bilgi edinmek ve satın almak için projelerimize ön kayıt yaptırdı. Daha sonra ise 31 Ağustos 2007 tarihinde düzenlenen HABEV Fuarı'nda Uplife Park Projesi'nin maketini kamuoyu ile paylaştık. Uplife Park'ı inceleyen ve satın almak isteyen yaklaşık bin 500 kişi ön kayıt yaptırdı" bilgisini veriyor.

En çok talep 1+1'lere

Uplife Park Projesi'nde en çok 1+1 diye bilinen stüdyo tipi daireler tercih edildiği ifade eden  Umut Durbakayım, özelikle yatırım amaçlı gelenlerin stüdyo tipi daireleri tercih ettiğini açıklıyor. Projeden daire alanlar arasında çalışan gençlerin dikkat çekici bir çoğunluğa sahip olduğunu belirten Umut Durbakayım, ayrıca yatırımlarını gayrimenkulde değerlendirmek isteyen iş insanlarının da Uplife Park Projesi'ni tercih ettiğini ve bu güvenin de gurur verici olduğunu ifade ediyor. Projeden daire almak için rezervasyon yaptıranların seçici davranış sergilediklerini kaydeden Umut Durbakayım proje hakkında şu bilgileri yeriyor: "Toplam 567 dairenin yer aldığı 22 bin metrekare araziye sahip Uplife Park Projesi'nin yüzde 75'lik bölümü yeşil alana ayrılacak. Daha fazla yeşil alan için yeraltında iki katlı olarak planlanan 12 bin metrekare büyüklüğündeki otoparkın 567 araçlık kapasitesi olacak. Toplam 302 daireden oluşacak iki bloktaki tüm daireler 1+1 tipinde olacak. Diğer iki blokta ise 76'şar adet 3+1 tipindeki daireler bulunacak. Diğer blokta ise 76 adet 2+1 ve 37 adet 1+1 daire tipleri yer alacak. Bunlara ek olarak dört katlı olarak düşünülen altıncı blokta 10 özel daire ve 2 mağaza yer alacak. Projedeki 1+1 tipi daireler farklı ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak iki ayrı büyüklük ve tipte yapılacak. Buna göre 1+1 dairelerin büyüklüğü brüt 61.40 ve 57.45 metrekare olacak. 2+1 tipi dairelerin büyüklüğü brüt 96.75 metrekare olarak belirlenirken, 3+1 tipi daireler brüt 122,76 metrekare şeklinde inşa edilecek"