Ürgüp TOKİ 2. Etap'ta geçici kabul yapıldı!

Ürgüp TOKİ 2. Etap'ta geçici kabul yapıldı!

405 konuttan oluşan 2. Etap TOKİ projesinde yüklenici firma ÖZENSAN AŞ. tarafından Başbakanlık Toplu Konut İdaresine Geçici Kabul başvurusu yapılarak TOKİ'den gelen heyet konutlarda ve çevre düzenlemesindeki tespitlerini tamamladı.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Ürgüp'te yapılan 2 etaplık örnek TOKi projelerinden olan Ürgüp 1. Etap Konutlarda vatandaşlar evlerinde ikamet etmeye başlamış, 2. Etap projede firma ihale iptali nedeniyle 4 aylık bir gecikme ile işe başlamıştı.

405 konuttan oluşan 2. Etap  TOKİ  projesinde yüklenici firma ÖZENSAN AŞ. tarafından Başbakanlık Toplu Konut İdaresine Geçici Kabul başvurusu yapılarak TOKİ'den gelen heyet konutlarda ve çevre düzenlemesindeki tespitlerini tamamladı. Yüklenici firmanın konutlar için iskan almasının ardından TOKİ iştirakı olan Emlak Konut A.Ş.'nin site yönetimini oluşturması ile ilk etapta olduğu gibi KDV ve Avansın belirlenecek plan dahilinde ilgili bankalara yatırılması ile vatandaşlar konutlarına yerleşmeye başlayabilecek.


Konuyla ilgili bilgi aldığımız Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Vatandaşlardan 2016 yılının ilk ayı itibari ile ekonomik hazırlığını yapmasını tavsiye etti. Doğalgaz bağlantılarında ilk etapta yaşanan bazı olumsuzlukların yaşanmayacağının müjdesini de veren Başkan Yıldız, Ocak ayında vatandaşlarımız kendi evlerinde doğalgazla ısınmaya başlayabilmesi için gerekli talimatları verdiğini söyledi.

Özellikle kış aylarında yalıtımlı konutlar nedeniyle düşük doğalgaz giderleriyle kışı geçiren vatandaşların kendilerine memnuniyetini dile getirdiğini de ifade eden Başkan Fahri Yıldız, Bazı vatandaşlar bize geliyor, "2. Etapta evim var, şu an oturduğum ev kira, 300-350 TL doğalgaz faturası ödüyorum. TOKİ'deki evine geçmekten çok düşük doğalgaz faturası ödeyeceğim için bir an önce evine taşınmak istiyorum." diyor. Böyle sonuçlarla karşılaşınca verdiğimiz emeklere değdiğini görmek bizi mutlu ediyor." dedi.

Başkan Fahri Yıldız TOKİ 2. Etap hak sahiplerine yeni yılda yeni evlerinde mutlu huzurlu bir hayat temenni ediyorum. diyerek sözlerini tamamladı.


Ürgüp Belediyesi