20 / 08 / 2022

Üsküdar Kirazlıtepe dönüşüm projesinin inşaatı tam gaz!

Üsküdar Kirazlıtepe dönüşüm projesinin inşaatı tam gaz!

Üsküdar Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm projesi ile inşaatı süren Kirazlıtepe dönüşüm bölgesinin ilk etabındaki 500 konutun inşası hızla devam ediyor.Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Üsküdar’ı ziyaret ederek kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen Üsküdar Kirazlıtepe konutları ve şantiye alanında incelemeler yaptı. Üsküdar Belediyesi'nde yer alan habere göre, Bakan Murat Kurum’a Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de eşlik etti. Proje kapsamında tamamlanan konutlarda örnek daireleri gezen ve hak sahipleriyle sohbet edip sorularına yanıt veren Bakan Kurum, projeyle ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Türkmen, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile beraber Kirazlıtepe dönüşüm alanındayız. ilk etaptaki 500 konutu 2020’nin yaz aylarında tamamlayıp hak sahiplerine teslim edeceğiz. Kalan 1400 konutluk 2. etap ile birlikte Esentepe Camii, ilkokul ve sağlık tesisi inşaatı başlıyor.” dedi.

Projenin kentsel dönüşüm konusunda İstanbul’da örnek olduğunu dile getiren Kurum, “Üsküdar Belediyesi ile yürüttüğümüz bir kentsel dönüşüm projesi. 2019 yılı içerisinde Bakanlık olarak 65 bin konutun kentsel dönüşüm sürecini başlattık. Bunların 25 bini İstanbul’da bulunuyor. İstanbul’a baktığımızda Üsküdar Kirazlıtepe Mahallesi de bu dönüşüm projelerinden biri.” diye konuştu.