26 / 05 / 2022

Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 3. Etap ihalesi yapıldı!

Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 3. Etap ihalesi yapıldı!

Üsküdar ilçesi Kirazlıtepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin 666 konut, 20 adet ticari bağımsız birim, 24 derslikli okul, bilgi evi, muhtarlık ve aile sağlığı merkezi gibi sosyal donatı alanlarına sahip 3'üncü etabı Turgut A.Ş tarafından hayata geçirilecek. Üsküdar ilçesi Kirazlıtepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin 666 konut, 20 adet ticari bağımsız birim, 24 derslikli okul, bilgi evi, muhtarlık ve aile sağlığı merkezi gibi sosyal donatı alanlarına sahip 3'üncü etabı Turgut A.Ş tarafından hayata geçirilecek. Sözcü Gazetesi'nden İsmail Şahin'in haberine göre; Turgut A.Ş ile geçen Mayıs'ta sözleşme imzalandığı belirtildi.

Toplam yapım maliyetine ilişkin açıklama yapılmayan projeye ilişkin TOKİ'nin ihale ve proje sayfalarında da herhangi bir bilgiye yer verilmedi. 

Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 3. Etap ihalesi yapıldı!

RİZE’DE ÇOK SAYIDA PROJE

Rize’de de birçok proje hayata geçiren Turgut A.Ş’nin tamamladığı projeler şu şekilde:

Ovit Dağı Çığ Tünelleri, Rize Modern Küçük Sanayi Sitesi, Rize İçme Suyu İnşaat Projesi, Çayeli Kaymakamlığı Hükümet Konağı İnşaatı, Güneysu İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Rize İl Özel İdare Binası, Çayeli Futbol Sahası, Çayeli Maltepe Köprüsü, Güneysu Merkez Köprüsü, Rize dereleri taşkın koruma projesi, Anzer Yaylası turist yolu yapımı.

Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 3. Etap ihalesi yapıldı!

DEVAM EDEN PROJELER

Recep Tayyip Üniversitesi köprü inşaatı, Güneysu İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet ve lojman binası, Ayder Yaylası Kapalı Otopark Projesi, Recep Tayyip Üniversitesi Geliştirme Vakfı Güneysu Konakları Okul İnşaatı, Recep Tayyip Üniversitesi Geliştirme Vakfı lojman binaları ve sosyal tesisler, Güneysu Eğitim Külliyesi.

Şirket, İstanbul genelinde son zamanlarda Kirazlıtepe haricinde, Zeytinburnu Beştelsiz kentsel dönüşüm projesi ve Çekmeköy’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi – Türk Alman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. tarafından geliştirilen Dijital Teknopark projesinin inşasını üstlendi.

Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 3. Etap ihalesi yapıldı!

İKİNCİ ETAP DA DAVETLE VERİLMİŞTİ

2018'de Çamlıca Camii'nin batısında 180 bin metrekare büyüklüğünde bir alan risk meydana gelen Kirazlıtepe Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin birinci etabı için 2019'da yapılan açık ihalenin kazananı Özyazıcı İnşaat oldu. 501 konut, 48 dükkan bulunan birinci etapta inşaat aşamasının yüzde 90'ı bitirildi.

706 konut ve 75 adet ticari alanın bulunduğu ikinci etabının yapım işi ihalesini ise son dönemde aldığı kamu ihaleleriyle dikkat çeken Yapı - Yapı şirketi kazandı. 

Proje çerçevesinde, 3 etapta toplam, 1876 konut, 142 ticari bağımsız birim, 2500 araçlık kapalı otopark hayata geçirilecek.

Üsküdar Kirazlıtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ikinci etaba geçildi!