Üsküdar'da icradan 3.5 milyon TL'ye satılık bina!

Üsküdar'da icradan 3.5 milyon TL'ye satılık bina!

İstanbul Anadolu Satış memurluğu tarafından, İstanbul Üskürda'daki binayı satışa çıkardı. Satış bedeli 3 milyon 500 bin TL olarak belirlenen binanın ihalesi 1 Ağustos'ta yapılacak.İstanbul Anadolu Satış memurluğu tarafından, İstanbul Üskürda'daki binayı satışa çıkardı. Satış bedeli 3 milyon 500 bin TL olarak belirlenen binanın ihalesi 1 Ağustos'ta yapılacak.


T.C. İSTANBUL ANADOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli Özellikleri:


1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Üsküdar İlçe, Abdullahağa Mahalle/Mevkii,702 Ada No, 2 Parsel No, 999,75 metrekare yüz ölçümlü, bahçeli kargirev bahçeli kargir apartman nitelikli taşınmazın tamamı. Taşınmaz üzerinde yaklaşık 50 yıl önce, betonarme karkas sistemde inşa edilmiş, bodrum kat + zemin kat + 2 normal kat + çatı kat olmak üzere 5 katlı bir apartman mevcuttur. Apartman tabanda yaklaşık 90 metrekarelik bir alana oturmuş olup, apartmanın her katında bir daire olmat üzere apartmanda 5 adet daire bulunmaktadır. Bodrum kattaki dairenin girişi yan taraftan ayrı kapıdan olup, bu dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. İç mekan; giriş holü, banyo, mutfak, salon ve bir oda olmak üzere, 1+1 planında yaklaşık 90 metrekare brüt alana sahiptir. Zemin ve 2 normal kattaki daireler yine aynı planda 1+1 planında yaklaşık 90 metrekare alana sahiptirler. Çatı katındaki daire ise; giriş holü, mutfak, banyo ve bir odadan ibaret, yaklaşık 50 metrekare brüt alana sahiptir. Apartman toplam inşaat alanı 410 metrekare civarındadır. Apartmanın dış cepheleri normal sıvalı boyalıdır. Dış kapısı demir doğrama olup, merpen sahanlıkları ve merpen basamakları dökme mozaik kaplıdır. Teras kattaki dairenin önünde yaklaşık 40 metrekare alana sahip teras bulunmaktadır. Dairelerin iç kısmında tabanlar tahta kaplı, duvarlar sıva üzeri plastik boya, tavanlar kısmen kartonpiyer, pencere doğramaları pvc mutfak tezgahhları üzeri fayans kaplı, altında üstünde ahşap dolaplar, banyoda duş, klozet ve lavabo mevcut, ısınmaları soba ile, su ve-elektrikleri bağlı "çalışır "vaziyettedir. Taşınmaz Üsküdar'ın en rağbet gören semtlerinden biri olan Beylerbeyi Mahallesinde, Sahil Yolu olan Abdurrahmanağa Caddesine 40 metrekare, Boğaz sahiline 120 metre Mesafede konumlu ulaşımı kolay bir noktadadır.

Adresi : İstanbul İl, Üsküdar İlçe, Abdullahağa Mahalle,Abdullahağa Sok., No: 13

Yüzölçümü : 999,75 metrekare

İmar Durumu : 2 parsel sayılı yer; 22/07/1983 onanlı, 1/1000 ölçekli Boğaziçi Sahil

Şeridi ve Öngörünüm Bölgesi Uygulama İmar Planında, Konut alanında kalmaktadır. 2960 sayılı yasanın 4. Maddesi uyarınca konut kullanımına ayrılmış ancak yapı yapılmamış yerlerde yeşil alan statüsü uygulanır. Diğer hususlarda onanlı plan hükümleri uygulanacaktır.


Kıymeti : 3.500.000,00 TL

KDV Oranı :Yüzde 18

Kaydındaki Şerhler : 2. Grup Korunması Gerekli kültür varlığı şerhi vardır. Tapu kaydındaki gibidir.


1. Satış Günü : 01/08/2016 günü 14:00- 14:10 arası

2. Satış Günü : 29/08/2016 günü 14:00 -14:10 arası

Satış Yeri : ANADOLU ADALET SARAYİ MEZAT SALONU


Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar csatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artı miada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden Önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6-  Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/42 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.