Üsküdar'daki 30 bin metrekarelik arsa ihalesi iptal edilmeli!

Üsküdar'daki 30 bin metrekarelik arsa ihalesi iptal edilmeli! Üsküdar'daki 30 bin metrekarelik arsa ihalesi iptal edilmeli!

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Ünalan’da yaklaşık 30 bin metrekarelik bir araziyi satışa çıkarmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.


İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Ünalan’da yaklaşık 30 bin metrekarelik bir araziyi satışa çıkarmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

“İstanbul’da rekreasyon alanlarına olan ihtiyaç had safhadayken bu tür kamu arazilerinin elden çıkarılmasını doğru bulmuyoruz, şehrimizin nefes almaya, yeşile ihtiyacı var. Araziler bu ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılmalı” diyen Ünal sözlerini şöyle sürdürdü:

“Satışlara ekonomik ihtiyaçların gerekçe olarak gösterilmesini de kabul etmiyoruz, şayet bütçenizde sıkıntılarınız varsa yapmanız gereken elde avuçta ne varsa satmak değil, planlı, verimli bir ekonomik sisteme geçmektir. İstanbul’un özellikle spor ve yeşil alan ihtiyaçları ortadayken böyle bir arazi satışı yapılmamalı, bu ihale iptal edilmelidir.” dedi. 

İBB'den Üsküdar'da 385.6 milyon TL'ye satılık arsa!