Uyku sorunu Biocare ile 500 YTL'ye çözüldü

Uyku sorunu Biocare ile 500 YTL'ye çözüldü Uyku sorunu Biocare ile 500 YTL'ye çözüldü

İstikbal uyku sorununu Biocare ile çözdü. Elektronik cihazlardan yayılan radyasyonu engelleyen Biocare'ı bulan İstikbal bu kumaştan ürettiği yatakları ortalama 500 YTL'den piyasaya sürecek.

İstikbal, elektronik cihazlardan yayılan non-iyonize radyasyonu yüzde 98,5 oranında engelleyen, "Biocare Kumaş" kullanarak, İstikbal markalı yatak, yorgan, yastık ve alez üretti. Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İstikbal A.Ş Genel Müdürü Memduh Boydak, bu kumaşla üretilen yatakları satışa sunacaklarını söyledi.

Her keseye uygun

Biocare'ın "devrim niteliğinde" bir kumaş olduğunu ifade eden Boydak, bu kumaşın sadece yatak endüstrisinde değil, daha bir çok sektörde de kullanılabileceğini söyledi. Boydak, "Bu yıl Ar-Ge çalışmaları için 15 milyon YTL kaynak ayırdık. Bu kaynakla geliştirdiğimiz Biocare kumaş, günlük hayatta maruz kaldığımız elektromanyetik dalgaları ekranlama özelliğine sahip. Bu kumaşla ürettiğimiz yatakları Mayıs ayından itibaren 300 ile 900 YTL fiyatla satışa sunacağız" dedi.

Biocare'in özellikleri

İstikbal A.Ş Teknik Genel Müdür Yardımcısı Mesut Yiğit de Biocare'in günlük hayatta kullanılan elektronik cihazlardan yayılan non-iyonize radyasyonu yüzde 98,5'e varan oranlarda engellediğini, bu oranın bugüne kadar dünya çapında elde edilen "en başarılı" sonuç olduğunu kaydetti.

Uykudaki tehlike

Kumaşın üretiminde herhangi bir kimyasal madde kullanılmadığına vurgu yapan Yiğit, şu bilgileri verdi: "Elektromanyetik dalgalara, en çok 7-8 saatimizi geçirdiğimiz uykuda maruz kalıyoruz. Biotech teknolojisi ile üretilen ürünler sayesinde bu dalgaların vücutta yarattığı olumsuz etkileri minimize etmek,artık mümkün olabilecek. Biomagic ve Biostar isimli yataklar, manyetik bariyer ve antistatik özelliklerinin yanı sıra antibakteriyel yapısı ile de vücudu hastalıkları karşı koruyor."

Kimyasal bulunmuyor

Hiçbir kimyasal madde kullanılmadan üretilen doğa dostu kumaşın antibakteriyel özelliğinin, kumaşın yapısında bulunan gümüş iplikleri ile sağlandığını belirten Yiğit "Uyuyan kişinin vücut sıcaklığına duyarlı termal yapısı ile Biotech yataklar, yüksek hava geçirgenliği ile serinlik hissi vererek, konforlu bir uyku sağlıyor. Özel geliştirilen topraklama modülü, antistatik özelliğe sahip kumaşın vücuttan attığı statik elektriği, yatağın dört köşesinde bulunan çıtçıtlardaki bağlantıyla deşarj etmeye yardımcı oluyor" dedi.


15 milyon YTL harcandı

Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İstikbal A.Ş Genel Müdürü Memduh Boydak, düzenlediği basın toplantısıyla Biocare'dan yapılan ürünleri tanıttı. 1994 yılından beri yatak sektörünün içinde bulunduklarını, her yıl farklı bir ürünü müşteriye sunma gayretinde olduklarını belirten Boydak, kumaşın Ar-Ge çalışmaları için 15 milyon YTL harcadıklarını söyledi.

Yeni Şafak