Uzundere 2. Etap Kentsel Dönüşüm'de uzlaşma sağlandı!

Uzundere 2. Etap Kentsel Dönüşüm'de uzlaşma sağlandı! Uzundere 2. Etap Kentsel Dönüşüm'de uzlaşma sağlandı!

Türkiye'nin ilk kentsel dönüşüm projesi Uzundere'de ikinci etap uzlaşma görüşmeleri tamamlandı. Projelendirilen 12 blok, 422 konut, 40 işyeri için ihaleye çıkılacak.İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hak sahipleriyle uzlaşarak gerçekleştirdiği Türkiye'nin ilk kentsel dönüşüm projesi Uzundere'de ilk etapta binaları yükselmeye başlarken, 422 konutluk ikinci etabın uzlaşma görüşmeleri de tamamlandı. Sosyal donatı ve yeşil alanları, yenilenmiş alt yapısıyla bölge, şimdiden yeni bir çekim merkezi olmaya aday gösteriliyor. 


Çarpık ve sağlıksız yapılaşmaya karşı İzmir'in farklı bölgelerinde kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirmeye başlayan  İzmir  Büyükşehir Belediyesi, 280 konut ve 33 iş yerini kapsayan ilk proje olan Uzundere'de hızlı ilerliyor. Projenin 12 bin 809 metrekarelik ilk etabında talepler dikkate alınarak farklı büyüklüklerde projelendirilen 9 blok, 280 konut 33 iş yerinin inşaatı hızla devam ediyor. 


İHALEYE ÇIKILACAK 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 19 bin 974 metrekare büyüklüğündeki ikinci etapta da hak sahipleriyle uzlaşmaları tamamlandı. Yine kullanımlar ve talepler dikkate alınarak farklı büyüklüklerde projelendirilen 12 blok, 422 konut, 40 işyeri için yakın zamanda ihaleye çıkacak.


3 bin 500 konut var 

Projenin tamamı bittiğinde, 32 hektar alanda 3500 birim konut, konut altı ticaret ile merkezi iş alanında ticaret, ofis ve otel kompleksi, buz pisti, yarı olimpik yüzme havuzu, basket, futbol sahaları, tenis kortu gibi spor, eğitim ağırlıklı bir spor kompleksi, sosyal ve kültürel merkezler, pazar alanı, otopark alanları, yeşil alanlarlar kazandırılmış olacak. Habertürk Egeli