Vakko, Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi'ni halka açtı!

Vakko, Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi'ni halka açtı!Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi halka açıldı


Kurulduğu günden bugüne, moda ve sanatı ayrılmaz bir bütün olarak gören Vakko, şimdiye kadar Türkiye’de modanın-sanatla ve diğer yaratıcı disiplinlerle bir araya geldiği ve birbirine değer kattığı süreçlere ev sahipliği yaptı.

Gerçekleştirdiği ulusal ve uluslararası etkinliklerle Türkiye’de ilk moda müzesini açan Vakko, Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi’ni halka açtı. 2010 yılında Vitali Hakko’nun özel eşyalarının sergilendiği mekân Türkiye’nin en kapsamlı ve güncel kavramsal uygulamalı sanat kitapları ve belgelerine sahip kütüphanesi olma özelliğini taşıyor.

İçerdiği koleksiyon Frankfurt, Londra, New York ve Paris gibi dünyanın en önemli kitap fuarlarından beslenerek, yurtdışındaki prestijli ve değerli yayınevleriyle sürekli etkileşim içinde kalarak güncelleniyor ve zor bulunan eserleri okuyucuyla buluşturmayı hedefliyor. Vakko’nun kurucusu merhum Vitali Hakko’nun ismini taşıyan ve hafta içi 10.00-17.00 saatleri arasında açık olan bu kütüphaneyi mutlaka gezin.
Ünal Demirkaya/Habertürk