Van depreminde yıkılan Safa apartmanı davası ertelendi!

Van depreminde yıkılan Safa apartmanı davası ertelendi! Van depreminde yıkılan Safa apartmanı davası ertelendi!

Van'da meydana gelen depremde yıkılan Safa apartmanının sahibi Nezir Baş'ın yargılandığı dava, bilirkişi raporlarının gelmemesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi...Van'da iki yıl önce meydana gelen depremde yıkılan Safa apartmanının sahibi Nezir Baş'ın tutuksuz yargılandığı davanın üçüncü duruşması görüldü.


Van 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sağlık sorunları nedeniyle serbest bırakılan sanık Nezir Baş ile müştekiler katılmadı.


Sanık ve müşteki vekillerinin hazır bulunduğu duruşmada, avukatlar, Ortadoğu Teknik Üniversitesinden beklenen bilirkişi raporlarının mahkemeye ulaşmadığını, bu nedenle davanın ileri bir tarihe ertelenmesini talep etti.


Mahkeme heyeti de bilirkişi raporlarının beklenmesi ve diğer eksik belgelerin tamamlanması için davayı ileri bir tarihe erteledi.


Kentte 23 Ekim 2011'de yaşanan 7,2 büyüklüğündeki depremde yıkılan ve 20 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan Safa apartmanının sahibi Nezir Baş hakkında, "Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olmak" suçundan 22,5 yıl hapis istemi ile dava açılmıştı.


AA