Van İpekyolu'nda inşaatlar denetim altında! 

Van İpekyolu'nda inşaatlar denetim altında! İpekyolu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçede devam eden inşaatları, çevre sağlığı ve güvenliği açışından denetlemeye aldı. 


İpekyolu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçede bulunan inşaatlarda insan yaşamını ve çevreyi korumaya yönelik,  iş sağlığı ve güvenliği denetimlerini arttırdı.

İpekyolu Belediyesi'nde yer alan habere göre; denetimlerini kent genelinde sürdüren Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, İpekyolu sınırları içerisinde bulunan yapıların kontrollerini gerçekleştiriyor, kurallara uymayan yapı sahipleri hakkında da ilgili mevzuatlar çerçevesinde işlem yapılıyor. İş güvenliği kurallarının kaliteyi arttırıcı, insan yaşamını esas alan bir anlayış ile ele alınması gerektiğini belirten yetkililer, gerekli tedbirlerin alınmasının insani bir sorumluluk olduğunu dile getirdi.

Van İpekyolu

Amaç Güvenilir Yapılar 

Kanunlara uygun güvenilir yapılar için yoğun bir mesai harcayan İpekyolu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, kaçak inşaat ve imara aykırı yapılardan,  projelerin imara uygunluğuna, asansör kontrollerinden, yapım sırasında iş güvenliği önlemlerine kadar pek çok alanda hizmet veriyor. Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, bu doğrultuda inşaat sezonunun da başlamasıyla ilçe sınırlarında yapımı devam eden inşaat alanlarını denetleyerek, alınması gereken önlemler ve uyulması gereken kurallar ile ilgili inşaat sahiplerine, çalışanlarına uyarı ve bilgilendirmelerde bulundu. İpekyolu ilçesinde mevzuatlara uygun, güvenli ve modern yapıların yapılabilmesi için çalışmaların süreceği ifade edildi. 

Van İpekyolu'nda metruk yapılara geçit yok!