Çukurova Balkon

Via / Port Outlet Merkezi 29 Temmuz'da açılıyor

Via / Port Outlet Merkezi 29 Temmuz'da açılıyor Via / Port Outlet Merkezi 29 Temmuz'da açılıyor

100 milyon dolarla Kurtköy'e Avrupa'nın en büyük outlet alışveriş merkezini kuran Bayraktar Grubu açılışa hazırlanıyor.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


TEM üzerinde 1.5 kilometrelik cephesi olan tesise yılda 1 milyon yabancı turist bekleniyor. Bayraktar Grubu'nun, alanında Türkiye ve Avrupa'nın en büyük projesi olan Kurtköy'deki Viaport'ta geri sayım başladı. 250 bin metrekarenin üzerinde outlet alışveriş merkezi, fuar alanı ve 700 yataklı otelin yer aldığı projenin yatırım maliyetinin 100 milyon doları bulduğunu söyleyen Viaport Genel Koordinatörü Muzaffer Gülöz, TEM'e 1.5 kilometre cephesi bulunan projenin bu ay içinde kapılarını açacağını söyledi. Gülöz, 100'den fazla mağazanın bulunduğu alışveriş merkezinin yüzde 90'ının şimdiden kiralandığını söyledi.

Charter seferi yapılacak

Güloz Viaport'la Doğu Avrupa, Rusya ve Ortadoğu ülkelerini Türkiye'ye çekmeyi planladıklarını belirterek `Yılda 400 bin ziyaretçi ağırlamaya hazırlanıyoruz. Rusya, Ortadoğu ve Balkanlar ziyaretçi beklediğimiz ülkeler. 3 günlük charter'lar düzenleyeceğiz. Müşteriler hem alışveriş yapacak hem İstanbul'u gezecek. Müşterilerimizin yüzde 20'si yabancılardan oluşacak' dedi. Ankara'da benzer bir proje geliştirdiklerini belirten Gülöz, yurtdışında da bu tür projeler geliştireceklerini kaydetti.

Viaport'un önünden 90 bin aracın geçtiğine dikkat çeken Gülöz, projenin ilk olma özelliği taşıdığını belirterek `Osmanlı, Selçuklu ve Helen mimarisi özelliklerini taşıyor. Ayasofya'ya rakip bir de kubbesi var' dedi. Kiraların çok değişken olduğunu söyleyen Gülöz metrekare kiralarının 30-70 Euro arasında olduğunu ifade etti.

Üç bin kişiye iş imkanı

Anadolu yakasının da en büyük 5 yıldızlı otelini yapacaktarını belirten Gülöz, bu alanda ortalama 3 bin kişiye iş imkanı sağlanacağını söyledi. Gülöz, mekanda halı atölyeleri ve yöresel el sanatlarının yer alacağını dile getirerek Bedesten'in mimarisi için Nevşehir'den taş ve taş ustaları getirildiğini belirtti.

Fulya ERDEM / Star