06 / 12 / 2023

Vize sıkıntısı had safhada! İhracatçılar vize alamayınca yurt dışı ziyaretler askıya alındı!

Vize sıkıntısı had safhada! İhracatçılar vize alamayınca yurt dışı ziyaretler askıya alındı!

Son günlerde iyice ayyuka çıkan vize sorunu ihracatçıları bezdirdi. Çoğu ihracatçı vize alamadığı için yurt dışı müşteri ziyaretlerini ertelemek zorunda kalırken, bu durumun Türkiye’nin ihracatına darbe vuracağı belirtiliyor.VIP VİZE BAŞVURUSU BİLE YAPILAMIYOR

Sözkonusu fuarın Türkiye’nin ihracatı açısından önemine değinen Sertbaş, “Bu fuarın hazır giyim sektöründe Türkiye Milli Katılım organizasyonunu gerçekleştiriyoruz. Katılımcı şirketler ve görevli olacak personel vize başvurusunda bulunmak istediklerinde online vize başvurularının kapalı olduğu görülüyor. VİP vize başvurusu dahi yapamıyoruz” şeklinde şikayetlerini dile getirdi.

Sertbaş, Almanya’da 18-19 Temmuz 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan Munich Fabric Start Fuarı’na da vize alamadığı için katılamayan ihracatçıların bulunduğunun altını çizerek bu konuyu Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne yazılı olarak ileterek yardım istediklerini ifade etti. Sertbaş, yeni kurulacak hükümetin acil olarak bu soruna el atmasını isterken, Şengen vizelerinin de ABD vizesi gibi 10 yıllık ve çok girişli verilmesi talebinde bulundu.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön