27 / 05 / 2022

Wilo İMSAD Ekonomi Toplantısı'nı gerçekleştirdi!

Wilo İMSAD Ekonomi Toplantısı'nı gerçekleştirdi!

Pompa sistemleri sektörünün lider markası Wilo Pompa Sistemleri A.Ş.’nin sponsorları arasında bulunduğu “ İMSAD Ekonomi Toplantısı ”, ekonominin baş aktörlerini bir araya getirdi.Pompa sistemleri sektörünün lider markası Wilo Pompa Sistemleri A.Ş.’nin sponsorları arasında bulunduğu “İMSAD Ekonomi Toplantısı”, ekonominin baş aktörlerini bir araya getirdi. Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği – Türkiye İMSAD’ın geleneksel olarak düzenlediği “Ekonomi Toplantısı”nda, başta inşaat sektörü olmak üzere Türkiye ve dünyada yaşanan ekonomik gelişmelerin sektörlere yansıması ele alındı. Türkiye İMSAD’ın 2015 yılı büyüme öngörülerinin açıklandığı toplantıya, iş ve inşaat dünyasından 100’ün üzerinde temsilci katıldı.


 

Aralarında pompa sistemleri sektörünün lider markası Wilo’nun da bulunduğu, Türkiye’nin önde gelen 80 inşaat malzemesi sanayi firması ve 29 derneği ile sektörün çatı örgütü olan Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenlenen “İMSAD Ekonomi Toplantısı” İstanbul’da yapıldı.

 

İMSAD’ın geleneksel olarak düzenlediği ve sponsorları arasında Wilo Pompa Sistemleri A.Ş.’nin de bulunduğu “İMSAD Ekonomi Toplantısı”, 21 Ocak Çarşamba günü Ortaköy Feriye’de gerçekleştirildi. ‘2015’te Türkiye ve Dünya Ekonomisini Neler Bekliyor?’ konusunun gündeme taşındığı yılın ilk ekonomi toplantısında, Türkiye İMSAD’ın 2015 yılı büyüme öngörüleri açıklandı.

 

Türkiye İMSAD Başkanı Dündar Yetişener’in açılış konuşmasını yaptığı toplantıda, Merkez Bankası eski Başkanı Gazi Erçel, ekonomide 2015 yılı beklenti ve öngörülerini paylaştı. Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin konuşmasında dünya ekonomisine odaklanırken, Ekonomi Strateji Danışmanlık Hizmetleri Başkanı Dr. Can Gürlesel ise Türkiye İMSAD’ın ‘Aralık 2014 Aylık Sektörel Raporu’nda yer alan verileri değerlendirdi. Dünya ve Türkiye ekonomisi ile inşaat sektörü ve inşaat malzemesi sektörünün 2015 yılı bu veriler doğrultusunda ele alındı.

 

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener, toplantıda yaptığı konuşmada ekonomide yüzde 3.5, inşaat sektöründe yüzde 4.5, inşaat malzemeleri sektöründe ise yüzde 4.5-5 oranında büyüme öngördüklerini belirtti.

 

İnşaat malzemeleri iç pazar büyüklüğünün 2013 yılında 102 milyar TL iken, 2014 yılında yüzde 4 artışla 114 milyar TL’ye ulaştığını belirten Yetişener, 2015 yılında ise 127-128 milyar TL’ye yükselerek, reel bazda yüzde 4.5-5 oranında büyüme beklediklerini dile getirdi. İnşaat malzemesi sanayi üretimindeki büyüme beklentilerinin ise yüzde 4.5-5 olduğunu ifade etti.

 

Türkiye’de ve dünyada yaşanan ekonomik gelişmelerin masaya yatırıldığı “İMSAD Ekonomi Toplantısı”na sponsorluk desteği veren Wilo Pompa Sistemleri A.Ş., sektöre ışık tutan organizasyonlarda yer alamaya devam edecek.