Yalova Belediyesi, TOKİ'nin yaptığı konutları satacak

Yalova Belediyesi, TOKİ'nin yaptığı konutları satacakToplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) Yalova'da yaptığı belediyeye ait konutlar, 9-11 Temmuz tarihlerinde yapılacak ihalelerle satılacak.


Yalova Belediye Başkanı Barbaros H. Binicioğlu, yazılı açıklamasında,  TOKİ  ile yapılan anlaşma gereğince Hacımehmet Ovası'nda yaptırılan 1150 konuttan, 243'ünün belediyeye ait olduğunu belirtti.

Binicioğlu, daha önce çeşitli tarihlerde yapılan ihalelerde 98 konutun satıldığını anımsatarak, kalan 145 daire için de 9-11 Temmuz tarihlerinde ihale düzenleneceğini bildirdi.

Konutların yarısı peşin, diğer yarısının ise 120 ay vadeyle ödeneceğini belirten Binicioğlu, şunları kaydetti: "Hayata geçirdiğimiz bu proje sayesinde Yalova'da kentsel dönüşümde önemli adımlar atıldı. Şimdi de belediye konutlarımızı satışa çıkararak vatandaşlarımıza ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşatıyoruz. Yalova'da yükselen değerler TOKİ konutları çevresinde şekilleniyor. Gelişen Yalova'mızda TOKİ konutlarının yer aldığı bölge yakın gelecekte bir cazibe merkezi olacak. Uygun fiyatlarla sunulan bu seçeneği tercih eden vatandaşlarımız geleceklerine iyi bir yatırım yapmış olacak."