Yapı Fuarı - TurkeyBuild Istanbul'da usta mimarlarla buluşma imkanı!

Yapı Fuarı - TurkeyBuild Istanbul'da usta mimarlarla buluşma imkanı!

6 – 9 Nisan tarihlerinde 43. defa kapılarını açacak olan Yapı Fuarı – TurkeyBuild Istanbul, yeni nesil yaklaşımları sektörle buluşturmak için sahip olduğu öncü platform özelliğini güçlendiriyor.


Türkiye ekonomisinin taşıyıcı sektörleri için gerçekleştirdiği fuarlarla yabancı yatırımcıları, yerli iş ortaklarıyla bir araya getiren yeni iş ortaklıklarına ve yatırımlara fırsat sunan Hyve Group, TÜYAP’ta gerçekleştirilecek olajn yılın ilk fuarı 43. Yapı Fuarı – TurkeyBuild Istanbul için hazırlıklarını sürdürüyor. 

06 – 09 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul, sektörde bilgi alışverişini sağlama ve inovasyonu teşvik etmenin dışında sektörün; kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim kurmayı sağlayarak, yeni fikirlerin tanıtımı için iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu, verimli bir platform sağlıyor.

Sektörün trendlerinin belirleneceği, en son yapı teknolojilerinin ve ürünlerinin sergileneceği Yapı Fuarı –  Turkeybuild Istanbul, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Mimari Ustalık Sınıfları etkinliğiyle inşaat sektörünün nabzını tutmayı sürdürecek.

“İklim, Çevre ve Dijital Üretim” ile “Salgınlar ve Dirençli Kamusal Alanlar” konuları çerçevesinde yapılacak Mimari Ustalık Sınıfları etkinliği esnasında; fuar alanındaki stantlar ziyaret edilirken, usta mimar-mühendislerin sunumları ile sektörün geleceğine de yön verilmiş olacak. Gerçekleştirilen etkinlik, katılımcılar ve ziyaretçileri arasında ilişki geliştirme ve bilgi kazanma ortamı da sunacak.


 Mimiri Ustalık Sınıfları, 7-8 Nisan Tarihlerinde Ziyaretçileri Ağırlayacak

 

Nobon kurucusu Dr. H. Cenk Dereli moderatörlüğünde gerçekleştirilecek Mimari Ustalık Sınıfları’ndan birine veya tümüne kayıt yaptıran katılımcılarla, 7 ve 8 Nisan 2021 tarihlerinde fuar alanında toplam altı stant ziyaret edilecek. 

Ziyaretler esnasında yapılan sohbetler, bilgi alışverişi ve deneyim paylaşımı ile katılımcılara, yerinde ve malzeme uygulamalarıyla etkileşimli bir fuar deneyimi sunulacak. Yapılan ziyaretlerin sonunda Yapı Arena Sahnesi’nde söyleşilere katılacak usta mimar ve mühendislerle doğrudan ilişki kurma imkânı da olacak. 

Yapı Fuarı - TurkeyBuild Istanbul

Yapı Fuarı – TurkeyBuild Istanbul 2021 Mimari Ustalık Sınıfları kapsamındaki etkinlik; mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyoneller, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden bireyler, malzeme uzmanları ve konuk mimarlarla iletişim imkânı sunan buluşmaya katılmak isteyen tüm mimarlara ve mühendislere hitap ediyor.

Sektörün Deneyimli İsimleriyle Keyifli Sohbetler 


Yapı Fuarı – TurkeyBuild Istanbul 2021’de, 7 Nisan’da YAPI MASTERCLASS / İklim, Çevre ve Dijital Üretim teması kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe Mimar Salih Küçüktuna, İnşaat Mühendisi Ümit Özkan ve Mimar Volkan Taşkın konuk oluyor. Salih Küçüktuna, sayısal tasarım denemeleri ile yenilikçi süreçleri yapı üretimine nasıl dahil ettiğini dile getirirken, İnşaat Mühendisi Ümit Özkan ile projeleri hayata geçirme pratikleri üzerine söyleşi yapılacak. İklim krizinin etkileri her geçen gün daha açık bir şekilde görünür olurken konuklar “çevre ve mimarlık ilişkisi ile yeni nesil tasarlama ve üretim pratikleri” üzerine deneyimlerini masaya yatıracak.

8 Nisan günü, Yapı Masterclass / Peyzaj ve Aydınlatma Tasarımı teması kapsamında gerçekleştirilen etkinliğin konukları ise Mimar Deniz Aslan, Mimar ve Mimari Aydınlatma Tasarımcısı Nergiz Arifoğlu ile Mimar Samim Magriso olacak. Fuara katılacaklar Türkiye’nin önde gelen tasarım ofisleri arasında yer alan DS Mimarlık’ın Sevim Aslan ile kurucularından olan Deniz Aslan ve aydınlatma tasarımcısı Nergiz Arifoğu ile peyzaj tasarımı ve aydınlatmanın peyzaj alanlarının deneyimlenmesine getirdiği açılım üzerine sohbetini keyifle izleyecek. Açık alanlarda bulunmanın ve mesafeli buluşmaların ne kadar önemli olduğunu öğreten pandemi süreci sonrasında “dirençli kamusal alanların işlevlendirme ve malzeme desteği ile nasıl kurgulanabileceği” anlatılacak.
 

Nasıl Başvurulur?

Her gün için 15 katılımcı sınırı bulunan etkinliklere başvuru yapmak için, Yapı Fuarı – TurkeyBuild Istanbul 2021'e ücretsiz online davetiye alınması gerekiyor.

“Yapı Masterclass Kayıt Talebi” başlıklı eposta ile  content@hyve.group adresine aşağıdaki bilgilerin gönderilmesi gerekiyor.

-Yapı Fuarı ziyaretçi kartınızın dijital kopyası
-Özgeçmiş (meslek/eğitim, firma/okul, görev/lisansüstü eğitim derecesi bilgileri ile)
-Katılmak istenilen mimari ustalık sınıfı gününün belirtilmesi
-Neden bu sınıfa katılmak istediğinize dair kısa bir açıklama yazısı

Turkeybuild İstanbul’un inşaat sektörüne katkıları!