Yapı Kredi Bankası konut kredisi hesaplama!

Yapı Kredi Bankası konut kredisi hesaplama! Yapı Kredi Bankası konut kredisi hesaplama!

Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranı ne kadar? Yapı krediden konut kredisi hesaplama ne kadar oluyor?Yapı Kredi Bankası da bu hafta içinde konut kredisi faiz oranlarında artışı uyguladı. Yapı Kredi Bankası faiz oranlarındaki yükselmeye rağmen cazip konut kredisi fırsatları sunan bankalardan biri olmaya devam ediyor.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Yapı Kredisi Bankası 36 ay vadeye kadar yüzde 1.85 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor. Banka 37- 120 ay vade aralığında ise yüzde 1.79 faiz oranı ile konut kredisi sağlıyor.

Banka konut değerinin yüzde 80’ine kadar konut kredisi kullandırırken talep edilmesi halinde yüzde 100’üne kadar ek finansman sağlıyor.

Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Yapı Kredi Bankası'ndan 100.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin aylık ödemeleri 2.030 TL oluyor. Toplam geri ödemesi ise 243.800 TL’ ye denk geliyor.

Konut Kredisi Masrafları

Yapı Kredi konut kredisine ek olarak 750 ile 2000 TL arasında ekspertiz ücreti, 185 TL ipotek tesis ücreti ve kredinin yüzde 0.5’i kadar tahsis ücreti talep ediyor. Ortalama 120 TL de DASK primi alıyor. Söz konusu masraflar ve faiz oranı dahil kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 24’ ye karşılık geliyor.