Yapı Kredi Bankası konut kredisi koşulları neler?

Yapı Kredi Bankası konut kredisi koşulları neler?Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranları ne kadar? Banka hangi koşullarda konut kredisi kullandırıyor? Yapı Krediden konut kredisi hesaplama ne kadar oluyor?


Yapı Kredi Bankası 10 yıla dek tüm vadelerde yüzde 1.09 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. Banka söz konusu oran iç Hayat Sigortası, BES ve Vadeli Mevduat opsiyonel ürünlerinden en az biri ve zorunlu çapraz ürünlerin alınması gerekiyor. 

Bankanın zorunlu uyguladığı çapraz ürünler; Yapı Kredi Banka Kartı, Bireysel İnternet Bankacılığı & Mobil Bankacılık Üyeliği, Kredi Kartı, 2 adet Otomatik Fatura Ödeme Talimatı, Esnek Hesabı şeklinde yer alıyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi Şartları

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; Yapı Kredi Bankası konut kredisi için azami olarak 10 yıla kadar vade sunuyor. Konut’un en fazla yüzde 80’ine kadar konut kredisi kullandıran banka kalan peşinat kısmı için ise talep edilmesi halinde ihtiyaç kredisi kullandırılıyor. Konut kredisi kullanabilmek için vade sonundaki azami yaş sınırının 70’i aşmaması gerekiyor.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi Bankası’dan güncel faiz oranları ile konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde 100.000 TL tutarlı kredinin 10 yıl vadede toplam geri ödemesi 188.300 TL’ye karşılık geliyor. Kredinin aylık taksit miktarları ise yaklaşık 1.560 TL oluyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi Masrafları

Yapı Kredi konut kredisine ek olarak 750 ile 2000 TL arasında ekspertiz ücreti, 185 TL ipotek tesis ücreti ve 100.000 TL konut kredisi için 500 TL kredi tahsisi ücreti talep ediyor.