29 / 05 / 2023

Yaşlılık maaşına dair bilinmeyenler! Yaşlılık maaşı eşe kalır mi?

Yaşlılık maaşına dair bilinmeyenler! Yaşlılık maaşı eşe kalır mi?

Yaşlılık diğer adı ile 65 yaş aylığına dair pek çok soru sorulmaktadır. “Yaşlılık maaşı miras kalır mı, Yaşlılık maaşı eşe kalır mı?” soruları sıklıkla sorulmaktadır. İşte bu soruların yanıtları!EVDE BAKIM MAAŞI ALAN BİRİ ÇALIŞABİLİR Mİ?

Evde bakım maaşını alan bir vatandaş çalışır mı sorusunun yanıtını şöyle verebiliriz; Örneğin yaşlı anne ya da babanıza evinizde bakıyorsanız, onların bakımını siz üstlendiyseniz, kendinizi bakıcı olarak göstererek devletten evde bakım maaşı alma imkanınız vardır. Devletten böyle bir para alanlar, sigortalı olarak çalışmaya devam edebilirler.

Yaşlılık maaşına dair bilinmeyenler! Yaşlılık maaşı eşe kalır mi?

İşte yaşlılık, 65 yaş aylığına dair vatandaşların sorduğu birtakım sorular ve yanıtları…
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön