Yatırımın altın kuralları yayınlandı!

Yatırımın altın kuralları yayınlandı!

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ( TSPB ), yatırım sırasında dikkat edilmesi gereken kuralları bir araya getiren “Yatırım İçin Altın Kurallar” dokümanı ile yatırımcılara yol gösteriyor.


Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) “Yatırım İçin Altın Kurallar” dokümanını yayınladı. Yatırım İçin Altın Kurallar, yatırım öncesi ve sonrasında yapılması gerekenleri yalın ve anlaşılır bir dille açıklayarak, her seviyeden yatırımcıyı yatırım yapmaya teşvik ediyor.


TSPB Başkanı İlhami Koç dokümanla ilgili olarak: “Sermaye piyasalarımızın arzu edilen seviyede gelişmesi için yatırımcı sayısının artması önemli bir unsurdur. Aynı zamanda yatırımcılarımız bilinçli kararlar vererek, kendileri için en uygun olan yatırım tercihini yapmalılar. “Yatırım İçin Altın Kurallar”, her seviyeden yatırımcının doğru yatırımlar yapması için bilmesi gereken kuralları bir araya getiriyor.”


Birlik tarafından hazırlanan yayın, kişilerin yatırım tercihlerinden, finansal piyasalardaki kurumlarla çalışma şekillerine kadar yatırım öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurları içeriyor. “Yatırım İçin Altın Kurallar” dokümanına www.tspb.org.tr adresinden ulaşılabiliyor.