Yavuz Bingöl'ün evi 1.5 milyon TL'ye icradan satılıyor!

Yavuz Bingöl'ün evi 1.5 milyon TL'ye icradan satılıyor!Ünlü sanatçı Yavuz Bingöl 2016 yılında boşandığı Öykü Gürman'a ödemediği 200 bin liralık tazminat nedeniyle icralık oldu. Yavuz Bingöl'ün Ayvalık'taki evi 1 milyon 525 bin TL'ye icradan satışa çıktı.


Sen Anlat Karadeniz dizisinin 'Asiye'si Öykü Gürman, şu sıralar eski eşi Yavuz Bingöl ile ilgili zor zamanlar yaşıyor. Ünlü sanatçı ödemediği 200 bin liralık tazminat nedeniyle icralık oldu. Öykü Gürman'ın avukatı Aydın Mollaoğlu vaat edilen boşanma tazminatı ödenmeyince İstanbul Anadolu 14. İcra Müdürlüğüne başvurarak icra takibi başlattı.

Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; borçlu Yavuz Bingöl'ün 3 milyon 50 bin TL değerinde olan Ayvalık'taki villası Bingöl borcu ödemediği takdirde 1 milyon 525 bin TL'ye icradan satılacak. 

 Yavuz Bingöl

İcraburadacom'un Genel Müdürü Caner Çakı, söz konusu icralık villanın durumuyla ilgili şunları söyledi: "Bilirkişi tarafından villanın kıymet takdiri yapılmış. Eğer Yavuz Bingöl dosyaya ödeme yapmaz ise 3 milyon 50 bin TL muhammen bedeli olan villası, icradan 1 milyon 525 bin TL ile satışa çakacaktır. Devlet bu konuda borçluya borcunu ödemesi için imkanlar sunuyor. İcra müdürü ihale tarihinde satıyorum sattım diyene kadar Yavuz Bingöl borcunu ödeyip ihaleyi düşürebilir ve satışı iptal edebilir.''

Yavuz Bingöl'ün bu borcu ödemediği takdirde icra satışının nasıl gerçekleşeceği ile ilgili bilgiler veren Çakı, "Anadolu 14. İcra Müdürlüğü tarafından satış işlemleri tamamlanıp satış tarihi belirlenecek ve villa açık arttırma usulü ile satışa çıkacaktır. İcra müdürü ve tellal eşliğinde yapılacak olan ihaleye Türkiye vatandaşı olan herkes katılabilecek. Satış sonrasında ise Bingöl'ün Öykü Gürman'a olan 200 bin TL borcu kapatılacak ve icra masrafları düşülüp geri kalan rakam Bingöl'e iade edilecektir" diye konuştu.

 Yavuz Bingöl

Anlaşmazlık sonucu bu tarz sorunlar yaşanabildiğini de söyleyen Caner Çakı, "Yavuz Bingöl 200 bin TL tazminat ödemesi için 3 milyon TL değerinde villasını sattıracağını düşünmüyorum. İhale süreci tamamlanmadan ödemesini yapıp borcunu kapatacaktır diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

 

Yavuz Bingöl'ün Ayvalık’taki 3 milyon TL'lik villası satılacak!