Sivas'ta 2.5 milyon TL'ye icradan satılık petrol istasyonu!

 Sivas'ta 2.5 milyon TL'ye icradan satılık petrol istasyonu!

Sivas İli Yıldızeli İlçesi'nde bulunan petrol istasyonu Yıldızeli İcra Dairesi tarafından 17 Ağustos 2015 günü saat 10:00-10:10 arasında 2.5 milyon TL'ye açık artırma usulüyle ihale edilecek.Sivas İli Yıldızeli İlçesi'nde yer alan 3.438.72 metrekare yüzölçümlü petrol istasyou 2 milyon 55 bin 376 TL bedelle satılıyor. Taşınmazın satışı açık artırma usulüyle yapılacak.

Taşınmazın Özellikleri: Sivas ili, Yıldızeli ilçesi, 325 Ada No. 25 Parsel sayılı, Fevziçak-mak Man. Kümbet İrmağı Mevkiinde bulunan taşınmaz; kargir benzinlik ve kargir tamirhane ve wc ve arsası niteliğinde olup üzerinde bir zemin, bir normal kattan oluşan bir adet betonarme karkas bina ve petrol istasyonu bulunmaktadır. Mesken, iki katlı betonarme binanın üst katındadır. Binanın alt katında market, wcler, mutfak, kalorifer dairesi bulunmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik doğrama, camlar alüminyum doğramadır. Yerler seramik kaplama, odalar laminant kaplama, tavanlar alüminyum doğrama, duvarlar saten alçı kaplamadır, iki katlıdır ve 512,00 m2 brüt toplam alana sahiptir. Ill-B yapı grubuna girmektedir. Akaryakıt istasyonu ise bir katlı çelik yapı ve üç adet akaryakıt, bir adet Ipg pompasından oluşmaktadır. Sekiz adet çelik ayak üzerine oturan çelik kanopi ve kaplamadan oluşmaktadır. Çelik ayakların bitişiğinde üç adet akaryakıt, bir adet Ipg pompası bulunmaktadır. Yerler beton kaplamadır. Bir katlıdır ve 360,00 m2 brüt toplam alana sahiptir. Betonarme karkas bir yapıdır. 2-Ayapı grubuna girmektedir. Taşınmaz üzerinde bulunan yapıların ve ekipmanın bedeli arsa hariç 664.080.00 TL, arsa bedeli ise 1.891.296.00TL’dir. Yüzölçümü: 3.438.72 m2 Arsa Payı: TAM 


İmar Durumu: İmar planı dışındadır. 

Kıymeti: 2.555.376,00 TL 

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Dosyasında mevcuttur. (Milan Petrol Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi lehine 75.000 TL bedelli ve 5 yıl süreli intifa hakkı vardır (Başlama Tarihi: 25/08/2011)

1.Satış Günü : 17/08/2015 günü 10:00 -10:10 arası

2.Satış Günü : 11/09/2015 günü 10:00 -10:10 arası

Satış Yeri: Yıldızeli İcra Müdürlüğü - Yıldızeli / SİVAS


Satış şartları: 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tradresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50sini rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle atıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır: aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatılmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderacatını kabul etmiş sayılacaklar, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/203 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze i başvurmaları ilan olunur. 15.06.2015