YDA Group'tan 800 milyonluk kentsel dönüşüm projesi!

YDA Group'tan 800 milyonluk kentsel dönüşüm projesi! YDA Group'tan 800 milyonluk kentsel dönüşüm projesi!

YDA Group, Ankara'nın en büyük kentsel dönüşüm projesine imza atıyor. 800 milyon liralık bütçeyle bin 855 konuta başlayan YDA Group'un Başkanı Arslan, "Proje bittiğinde en az yüzde 60 prim yapacak" dedi...YDA Group, Ankara'nın en büyük kentsel dönüşüm projesine imza atıyor. 800 milyon liralık bütçeyle bin 855 konuta başlayan YDA Group'un Başkanı Arslan, "Proje bittiğinde en az yüzde 60 prim yapacak" dedi.Bugüne kadar 25 milyon metrekarelik inşaat hayata geçiren YDA Group, Ankara'nın en büyük kentsel dönüşüm projesine imza attı. Toplam 800 milyon liralık yatırımla yapılan projede bin 855 konut bulunuyor. Projede, 6 ayda 600 ön talep toplandı. Resmi satış adedinin 100 konuta ulaştığını belirten YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, "Ankara'da dönüşüm İstanbul'dan çok önce başladı. Yenimahalle Belediyesi'yle birlikte bin 500 hak sahibiyle anlaştık. Kendi finansmanımızla bin 500 konutu yapıp teslim ettik. Şimdi de yolun karşı tarafındaki 133 bin metrekarelik arazi üzerinde Park Avenue projemize başladık. Markalı konutta çıtayı yükselttik" diye konuştu. Konut piyasasının Ankara'da İstanbul'dan farklı olduğunun altını çizen Arslan, "Ankara'da belli bir ödeme bandı bulunuyor. Piyasaya göre makul satış fiyatlarıyla çıktık. İstanbul'da metrekare fiyatı sorulur, Ankaralı ise gelir 'Daire ne kadar' der. Bu kalitede bir konut İstanbul'da en az 2 katı fiyata satılır" dedi. 


YÜZDE 1 KDV AVANTAJI VAR 


Projede 3+1 ve 4+1 konutların bulunduğunu söyleyen Arslan, şöyle konuştu: "3+1 dairelerin net alanı 134 metrekare. Fiyatları ise 340 bin liradan başlıyor. 4+1 daireler ise 152 metrekare büyüklüğünde. Fiyatları ise 410-560 bin lira arasında değişiyor." Projenin kentsel dönüşüm statüsünde bulunduğu için yüzde 1'lik KDV avantajı olduğunu da anlatan Arslan, "Lansman fiyatlarından konut alan kazanacak. Proje, teslim edildiğinde en az yüzde 60 prim yapacak" dedi. Bu yılın son çeyreğinde Ankara'da 4 bin 500-5 bin konutluk yeni bir projeye daha başlayacaklarını vurgulayan Arslan, "İstanbul'da Zeytinburnu Belediyesi ile kentsel dönüşüme yönelik 400 konutluk bir proje yapacağız" diye konuştu. 


20 BİN KONUT YOLDA 


Anadolu'daki marka kentlerde yeni projeler hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Arslan, bunların ilkinin ise Kayseri'de yapılacağını belirtti. Arslan "Kayseri'de eski stadyumun yerinde toplam 168 konutluk Kayseri Residence projesinin temelini atacağız" dedi. YDA Group olarak 20 bin konutluk portföylerinin olduğunu söyleyen Arslan, şöyle konuştu: "Bunları kısım kısım hayata geçireceğiz. İstanbul'daki kentsel dönüşüm furyası altında o hengamenin bir parçası olmak istemiyoruz. Bu nedenle daha seçici davranıyoruz." 


SATIŞ OFİSİNDE SİNEMA SALONU


Hüseyin Arslan, daire satın almak isteyenlerin satış ofisinde sadece maket üzerinden değil, aynı zamanda tesiste bulunacak sinema salonundan projenin bitmiş halini izleyebileceklerini söyledi. Arslan, "YDA adına Apple Store'dan indirilecek programla akıllı telefon ve tabletlerden QR koduyla birlikte projenin sanal resimlerini görebilmek mümkün olacak. Aynı kod ile birlikte projenin reklam filmini izleyebilecekler" dedi. 


KONUTA YAKINDA ZAM GELİYOR


Konut yatırımı için en uygun zaman olduğunun altını çizen Hüseyin Arslan, "Özellikle yüzde 1 KDV avantajlı projelerin tercih edilmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra piyasadaki son 4-5 aylık durgunluk nedeniyle konut fiyatlarına zam yapılmadı. Önümüzdeki günlerde inşaat maliyetlerindeki artış nedeniyle konut fiyatları artabilir" diye konuştu. Sabah Gazetesi