Yeni Bornova Stadı'nın ilk etabı tamamlandı!

Yeni Bornova Stadı'nın ilk etabı tamamlandı! Yeni Bornova Stadı'nın ilk etabı tamamlandı!

Doğanlar'daki Yeni Bornova Stadı'nın ilk etabı tamamlandı. Bornova Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla inşaasını büyük ölçüde tamamladığı stadın çimlerine ilk defa Göztepe indi.Yeni sezon çalışmalarına start veren Göztepe, İzmirli taraftarların heyecanla beklediği statta antrenman yaptı. Göztepeli futbolcular ve teknik ekip, UEFA standartlarında yapılan stadyumdan memnun kaldı. Teknik direktör Okan Buruk, gelecek sezon karşılaşmalarını Yeni Bornova Stadı’nda oynayacaklarını belirtti, şunları söyledi:

“Böyle bir stada ve zemine sahip olmak bizim bu seneki en büyük şanslarımızdan biri olacak. Bornova Belediyesi’ne ve Başkan Olgun Atila’ya çok teşekkür etmek istiyorum. Gerçekten her şeyiyle dört dörtlük bir stat bizi bekliyor.”


İlk etabı tamamlanan Yeni Bornova Stadı’nın çevre düzenlemeleri de devam ediyor. Ağustos ayı başında tamamlanacak ikinci etap çalışmaları kapsamında kale arkasındaki güney tribünü ile gece maçları için aydınlatma direklerinin montajı bitme aşamasına geldi. 6500 seyirci kapasiteli statta Süper Lig ve PTT 1. Lig maçları için gerekli passolig sistemi için de görüşmeler yapıldı.


Türkiye Futbol Federasyonu’nun görevlendirdiği şirket en geç Ağustos ortasına kadar tesise passolig sistemini monte edecek. Önümüzdeki aylarda başlayacak üçüncü etap çalışmaları kapsamında ise kuzey tribünü inşa edilecek. 6500 kişilik kuzey tribünü tamamlandığında Yeni Bornova Stadı’nın kapasitesi 12 bin 500’e çıkacak.


SözcüHaber Yeni Asır Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı ;


Göztepe, yeni sezon hazırlıklarını Yeni Bornova Stadı'nda yaptığı antrenman ile sürdürdü. 2016-2017 sezonunda maçlarını oynayacakları Yeni Bornova Stadı'nı çok beğendiklerini ifade eden Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk, "Gerçekten her şeyiyle dört dörtlük bir stat şu anda bizi bekliyor. Bu stadın hakkını vereceğimize inanıyoruz" dedi.


PTT 1. Lig ekiplerinden Göztepe, yeni sezon hazırlıklarını maçlarını oynayacağı Yeni Bornova Stadı'nda sürdürüyor. Yeni Bornova Stadı'nda toplanan sarı-kırmızılı takım, yaklaşık 2 saat süren antrenman ile hazırlıklarını sürdürdü. Göztepeli taraftarların da izlediği antrenmanda, ısınmanın ardından kondisyon ve pas çalışması yapan oyuncular, hazırlıklarına 11 Temmuz'a kadar burada devam edecek. 11 Temmuz günü kamp için Erzurum'a gidecek olan Göz-Göz, 22 Temmuz'a kadar hazırlıklarına burada devam edecek.


2016-2017 sezonunda maçlarını oynayacakları Yeni Bornova Stadı'nı çok beğendiklerini ifade eden Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk ise bu stadın kendileri için çok önemli bir tesis olduğunu söyledi. "Böyle bir stada ve zemine sahip olmak bizim bu seneki en büyük şanslarımızdan biri olacak" diyen Buruk, "Muhteşem Göztepe taraftarı ile bu statta bir atmosfer yakalamak bizim için önemli. Heyecanlı ve etkileyici olacağına inanıyorum. Gerçekten her şeyiyle dört dörtlük bir stat şu anda bizi bekliyor. Bu stadın hakkını vereceğimize inanıyoruz" dedi.Yeni Asır