Yeni konutların fiyatı yüzde 50 artacak!

Yeni konutların fiyatı yüzde 50 artacak!

Pandemi ile beraber durgunlaşan inşaat sektörü hareketlenmeye bekliyor. Sektör temsilcileri de yeni konut fiyatlarının yüzde 50 artacağını dile getiriyor. Salgınla beraber üretim maliyetlerindeki yükseliş inşaat sektörünü etkilemeye devam ediyor. CNN Türk'te yer alan habere göre; sektör temsilcileri, yeni yapılan konutlarda yüzde elliye yakın fiyat yükselişi olacağına dikkat çekiyor.

Ruhsatlar alınıyor, imzalar atılıyor fakat kazma bir türlü vurulamıyor. Yükselen malzeme fiyatları, inşaat sektörünü olumsuz yönde etkiliyor. Ruhsatı alınmasına rağmen inşaatlar başlamıyor. 

İNŞAAT SEKTÖRÜNDEKİ MALZEMELER DÖVİZ KAYNAKLI ARTTI

Emtia fiyatlarındaki yükselişin en önemli göstergesi ise demir fiyatları. Sektör Temsilcisi Remzi Aytekin, "Hammaddedeki ve dövizdeki artışlar, genel maliyetleri çok olumsuz yönde etkilemektedir. Dolardaki aşırı iç piyasadaki yükseliş, yurt dışındaki sektörde insanların demir, çimentoya olan aşırı talepleri ve Türkiye'deki üreticilerin de döviz bazlı olarak yurt dışına ihracat yapımlarından dolayı iç piyasada bir sıkıntı yaşanmaktadır" dedi.

Yeni konutların fiyatı yüzde 50 artacak!

YENİ KONUTLARDA YÜZDE 50 ORANINDA ARTIŞ BEKLENİYOR

Sektör temsilcileri inşaat malzemelerindeki fiyat yükselişinin devam etmesi durumunda konut fiyatlarının etkileneceği görüşünde. Fiyatlar yüzde elli oranında yükselebilir. 

Ev fiyatlarındaki artış tam gaz!