Yenimahalle'de icradan 5.5 milyon TL'ye satılık arsa!

Yenimahalle'de icradan 5.5 milyon TL'ye satılık arsa!

Ankara 13. İcra Dairesi, Ankara Yenimahalle'de yer alan arsayı satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkulün satış bedeli 5 milyon 547 bin TL olarak belirlendi.


T.C.  Ankara  13.İCRA DAİRESİ


Özellikleri: Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 64519 Ada No, 4 Parsel No, Susuz Mahallesi Köyünde kain, arsa vasfında olup üzerinde herhangi bir yapılaşma bulunmamakta, üzeri boştur. Arsa yol, su elektrik kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanabilir bir bölgededir. Parselin bulunduğu bölgede çok katlı konut inşaatlarının yapımına başlandığı tespit edilmiş. Taşınmaz Anadolu Otoyolunun dışında yer almakta olup, kuş uçuşu Hisar Caddesine 200 m, Anadolu Otoyolu na 630m, Susuz Mahallesine 1500 m, Yenimahalle Kaykamaklığı ve Belediyesine 15,50 km, Ankara Valiliğine ve Ulusa 20 km Kızılay'a 21 km dir. Arsa geometrik olarak yamuk biçimdedir. Arsa topografik yapısı itibariyle az eğimli yapıdadır. Arsa 84310 Göksu Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı içinde yer almaktadır. Parselin konut yerleşme alanları-gelişme yapılaşma müsaadesi vardır. Taşınmaz 7.396,66 m2'dir.


Adresi: Ankara ili Yenimahalle 

Yüzölçümü: 7.396,66 m2

Arsa Payı: Tam

İmar Durumu: İmarlı

Kıymeti: 5.547.495,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler:

1. Satış Günü: 14/03/2016 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü: 11/04/2016 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri: Ankara Adliyesi 2 Nolu Mezat Salonu - Ankara Adliyesi MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :


1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu  miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/39 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/01/2016