18 / 08 / 2022

Yeşil Çevre Arıtma Tesisi'nin inşaatı devam ediyor!

Yeşil Çevre Arıtma Tesisi'nin inşaatı devam ediyor!

Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Gürsu'daki Yeşil Çevre Arıtma Tesisi'nin kapasitesini artıracak merkezin inşaatını inceledi.
Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Gürsu'daki Yeşil Çevre Arıtma Tesisi'nin kapasitesini artıracak merkezin inşaatını inceledi. S.S. Yeşil Çevre Arıtma Tesisi İşletme Kooperatifi'nin yönetim kurulu toplantısı Bursa Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında yapıldı. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Kooperatif Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan İbrahim Burkay ile yönetim kumlu üyeleri, arıtma tesisi ile ilgili gündemdeki konulan değerlendirildi. Vali Karaloğlu ve Başkan Burkay, bölgeye hizmet eden arıtma tesisinin kapasitesini artıracak yeni yatırımını inceledi. 

Antma tesisine ek olarak yapılan yatırımın kapasitesini 2 kat artıracak olan merkezi inceleyen Vali Karaloğlu, "İnşallah haziran ayında antma tesisinin kapasite artırım inşaatını tamamlayacağız. Bu yapılan yeni yatırım ile bölgeye önemli bir değer kazandınlacak. Şu an itibariyle bir sorunumuz yok. İnşaatımız tam hızıyla devam ediyor. Debilerle ilgili kararlar alındı. 

Antma tesisimizde 50 bin metre küpten 150 bin metre küpe kapasiteyi artıracak olan yeni yatınmlanmızı görüştük. Bu yatınm inşaatımızın yüzde 50'si tamamlanmış durumda. Bu yatırımlarımız sayesinde bölgede bulunan sanayicimizin hem talepleri karşüanacak, hem de meskenlerden gelecek atık su arıtılacak" diye konuştu. BTSO Yönetim Kumlu Başkanı Burkay ise, Vali Münir Karaloğlu öncülüğünde çalışmalarını sürdüren antma tesisinin şehrin doğu bölgesini rahatlattığını dile getirdi. Şehrin dinamikleri ve bölge sanayicileri Ue birlikte hareket ederek yeni bir yatırıma imza attığını anlatan Başkan Burkay, "2015 Haziran ayında inşaatımızı tamamlamayı hedefliyoruz. Mevcut kapasitemiz 2 katına çıkıyor. Artık doğu bölgesinden Bursa kentine hiçbir endüstriyel yük gelmeyecek. Bu önemli bir adımdı. 

Yeşil Çevre Antma Tesisi, bölgenin endüstriyel ve evsel atıkla ilgili sıkıntılannı çözecek ciddi bir organizasyon. Bölgeden çıkan atıkların tesiste bertaraf edilmesi ve ortaya çıkacak çamurun da yeni çamur yakma tesisi ile yok edilmesi artık yaşanabilir Bursa özleminin adımlandın Birçok bölgede bu adımlar atılıyor. 

Büyükşehir Belediyemiz bu konuda ciddi çalışmalara imza atıyor. Biz de her zaman destek veriyoruz. Bu tesis, Bursa'nın ihtiyacım karşılayacak" diye konuştu. 

Başkan Burkay, bölge sanayicilerinin taleplerini dileyerek, yeni çalışmalara imza atacaklarını sözlerine ekledi. Toplantı ve tesis incelemelerinde BTSO Yönetim Kumlu Üyesi Emin Akça, Gürsu Belediye Başkam Cüneyt Yıldız ve BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı da katıldı. İstanbul Gazetesi