Yeşilköy ve Arnavutköy'deki salgın hastaneleri bugün açılıyor!

Yeşilköy ve Arnavutköy'deki salgın hastaneleri bugün açılıyor!Salgın ve afetlerde kullanmak üzere inşa edilen Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restorasyonu tamamlanan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi bugün hizmete açılacak.


İstanbul'da hayata geçirilen Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restorasyon çalışmaları tamamlanan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle hizmete açılacak.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesinin açılış töreni saat 14.00'te, Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesinin ise saat 16.00'da gerçekleştirileceği belirtildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde önemli rol üstlenecek olan hastaneler, aynı anda sağlık turizmi kapsamında yabancı hastalara da hizmet verecek.

Toplam 125 bin metrekare alanda hayata geçirilen Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesinin 75 bin metrekare kapalı alanı ve 432'si yoğun bakım olmak üzere gerektiğinde yoğun bakıma dönüştürülebilecek 1008 yatağı mevcut. 16 ameliyathane ile hizmet verecek hastanede ileri teknoloji tıbbi donanım bulunuyor.

Hastanede 500 araçlık otopark, 36'sı diyaliz ve yoğun bakım alt yapısına sahip 576 banyolu hasta yatak odası, 36'sı diyaliz hasta alt yapısına sahip 432 yoğun bakım yatağı, 36 acil müşahede yatağı, 8 triaj, 2 CRP, 4 tomografı, 4 MR, 2 x-ray odası mevcut.

II. Abdülhamid döneminde yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla restorasyonu gerçekleştirilen Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi ise 23 dönüm arazi üzerinde 4 bin 500 metrekare kapalı alana sahip, 59'u yoğun bakım olmak üzere 101 yatak ile hizmete açılacak.

Cuma günü hizmete açılan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesinin yanı sıra Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ve Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesinin hizmete açılması, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında diğer hastanelerin normalleşme sürecini de hızlandıracak.

 

İstanbul'daki sahra hastaneleri 8 soruda tüm detaylarıyla!