Yıldırım Ortabağlar, Güllük ve Mimarsinan'da dönüşüm başlıyor!

Yıldırım Ortabağlar, Güllük ve Mimarsinan'da dönüşüm başlıyor!Kentsel dönüşüm çalışmalarına hız kesmeden devam eden Yıldırım Belediyesi, Ortabağlar, Güllük ve Mimarsinan'da kentsel dönüşüm görüşmelerine başlıyor.


 

Türkiye’ye örnek gösterilen kentsel dönüşüm projeleri ile ilçeyi geleceğe taşıyacak hamleler yapan Yıldırım Belediyesi, dönüşüm çalışmalarının önemli kısımlarından birini de Ortabağlar, Güllük ve Mimarsinan mahallelerinde yapacak. Yıldırım Belediyesi'nde yer alan habere göre, imar plan taslağı, kentsel tasarım projesi ve mimari avan proje çalışmaları tamamlanan proje kapsamında 475 bin 732 metrekarelik alanda yer alan mevcut yapıların olduğu yerde modern bir şehrin izleri yükselecek. Projede 235 bin 520 metrekarelik alanda konutlar, 52 bin 450 metrekarelik kısımda ise ticari alanlar bulunacak. Projenin çalışmalarını ve hak sahipliği hak edişleri çalışmaları tamamlanmasıyla birlikte Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, hak sahipleriyle bilgilendirme ve uzlaşma görüşmelerine başlayacak.

 

İDEAL ŞEHİRCİLİK ANLAYIŞI HAKİM

 

Kentsel dönüşümün tüm detaylarını en ince ayrıntısına kadar hassasiyet gözeterek tamamladıklarını belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Mevcut yapıların yıpranmış olduğu, kentle bütünleşme problemleri, bölge ekonomisinin zayıflığı, sosyal alanların, ulaşımın ve otopark sorunu tespit edilerek mevcut problemlerin kentsel dönüşümle çözümleneceği ortaya çıkmıştır. İnsanlarımızın tüm beklentilerine yanıt verecek şekilde insan ve doğa arasındaki dengeyi unutmadan, geçmişimizin izleri olan kültürler değerlerimizi koruyan, şehri olduğu kadar, hayatı da dönüştüren, sorunlarını çözüme kavuşturmuş ideal şehir oluşturuyoruz” diye konuştu.

 

GÖNÜLLÜ DÖNÜŞÜM ÖNCELİKLİ HEDEF

 

Bölgede gerçekleştirilecek dönüşümün ihtiyaç değil zorunluluk olduğunu söyleyen Başkan Edebali konuyla ilgili olarak, “Herkesin fedakarlık göstermesi gerektiği kentsel dönüşüm, insanlarımızın daha iyi şartlarda yaşaması için yapılması gereken bir zorunluluktur. İnsanlarımızın ideal şehircilik anlayışına uygun modern ve güvenli binalarda yaşamalarını sağlayacağız. Sosyal yaşam alanlarıyla insanlarımızın yaşam standartlarını yukarı taşıyacağız. Öncelikli hedefimiz hak sahiplerinin mağdur olmaması. Gönüllülük esasına uygun gerçekleştireceğimiz dönüşüm sayesinde ayrıca ilçemizde, kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştireceğiz. İnsanı odaklı projelerle Yıldırım’ı yükselen bir değer haline getireceğiz” diye konuştu.