17 / 08 / 2022

Ytong'tan artan müstakil ev talebine yenilikçi çözüm!

Ytong'tan artan müstakil ev talebine yenilikçi çözüm!

Türkiye’nin lider gazbeton üreticisi Türk Ytong, koronavirüs salgını sonrası müstakil evlere yönelen vatandaşlar için hızlı inşa edilen güvenli bir yapı sistemi hayata geçirdi.Türkiye’nin lider gazbeton üreticisi Türk Ytong, koronavirüs salgını sonrası müstakil evlere yönelen vatandaşlar için hızlı inşa edilen güvenli bir yapı sistemi hayata geçirdi. Ytong Ev adı verilen sistem, kendi evini yapmak isteyenleri fikir aşamasından evin tamamlanmasına kadar her adımda destekleyen bir inşaat modeli sağlıyor.

Hayalindeki evi inşa etmek isteyenler Ytong Ev ile depreme dayanıklı, A sınıfı enerji verimliliği bulunan evlere 8 ila 10 haftada sahip olabilecek.

Yapı malzemesi sektörünün öncü ve yenilikçi şirketi Türk Ytong, Kovid-19 salgınıyla beraber gündeme gelen müstakil ve bahçeli evlerde yaşama talebine çözüm sunan Ytong Ev adı verilen projesine imza attı. Kendi evini yapmak ya da yaptırmak isteyen herkesin yararlanabileceği, tüm inşaat adımlarını destekleyen ve hız kazandıran bir inşaat modeli olan Ytong Ev, hayallerindeki evi yapmak isteyenler için büyük kolaylık sağlıyor. Doğayla uyumlu bir yaşamı tercih edenler Ytong ürünleri ile oluşturulan, hızlı yapılabilen, depreme dayanıklı, A sınıfı enerji verimliliğine sahip Ytong Ev ile hayallerindeki eve kısa sürede sahip olabilecek. 

Ytong tan artan müstakil ev talebine yenilikçi çözüm!

Arsa satışları arttı 

Kovid-19 salgını sürecinin önemli taleplerinden birinin de kalabalıktan uzak müstakil bir evde oturmak olduğu belirlendi. Karantina aylarında evlere kapanan insanların en büyük özlemi açık hava ve bahçeli bir ev oldu. Çok kısa bir sürede hem şehre yakın bölgelerde hem de büyükşehirlerin yakınındaki yazlık bölgelerdeki müstakil ev ve arsalarda satışlar patladıo. Birçok insan arazi alıp kendi evini yaptı. 

Hazır ev projeleri

Türk Ytong Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak, bu eğilimi ve Mart 2020 tarihinden itibaren kuruma ulaşan başvuruları inceleyerek, Ytong’un Panel ürünleriyle inşa edilen ev yapım sistemini talebe yanıt verecek şekilde tümüyle yenilediklerini belirtti. Kendi evini yapmak isteyenlerin güvenle oturabilecekleri, sağlıklı konutları kısa sürede inşa etmeleri için Ytong Ev projesini hayata geçirdiklerini dile getiren Öztoprak, “Ytong Ev için farklı büyüklüklerde, kullanışlı, tek ve iki katlı ev modelleri hazırlandı. Crid Architects olarak Emre Engin ve Nergis Kahraman tarafından Türk Ytong için tasarlanan evler, ihtiyaca göre belli yönlerde büyüyebilen, yerel mimari ile uyumlu tasarımlar olarak ortaya konuldu. Evler, Deprem, Yangın, Isı Yalıtım ve Gürültü Yönetmeliklerine uygun olarak tasarlandı.” diye konuştu.

Ev yapmak kolaylaşacak

Konut inşa etmenin zorluklarını da inceleyen Türk Ytong, kendi evini inşa edenleri desteklemek için bir dizi hizmet sağlıyor. Ytong Ev kataloğunda olan ev modellerinin mimari proje, statik, mekanik, elektrik ve akustik projelerini, uygulama ayrıntılarını müşterilerine hazır ve ücretsiz sağlıyor. Evlerin inşası için gereken Ytong ürünleri de montaja hazır biçimde teslim ediliyor. Bütün bu hizmetler, ev yapanların projelendirme maliyetinden ve zamandan tasarruf etmesine imkan sunarak inşaat sürecine hız kazandırıyor.

İster kaba inşaat ister anahtar teslim

Türkiye’nin hemen her noktasına hizmet veren Yetkili Ytong Uygulamacıları, temelden ruhsata kadar her adımda inşaat hizmeti sağlıyor. Ytong ayrıca, evlerin inşaası için hizmet sunan deneyimli yetkili uygulamacı ağı da kurdu. Ev yapmaya uygun bir arsası olan herkes evini isterse kendisi inşa edebilecek veya bir Yetkili Ytong Uygulamacıyla anlaşarak kaba inşaat ya da anahtar teslimi olarak evini inşa ettirebilecek. 

Pandemide hızlı inşaat avantajı

Tolga Öztoprak ayrıca Kovid-19 şartlarında kendi evini yapmak isteyenlerin inşaatını hızlı bir şekilde tamamlamak istediklerinin farkında olduklarına, Türk Ytong olarak, Ytong Ev ile bu imkanı sunduklarına vurgu yaptı. Öztoprak, deneyimli Ytong montaj ekiplerinin, 100 metrekarelik bir evin kaba inşaatını ortalama 5 haftada, anahtar teslim inşaatı ise 8-10 haftada bitirdiklerini dile getirdi. 

Ytong tan artan müstakil ev talebine yenilikçi çözüm!

Kendi evimi yapabilir miyim?

Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar ise salgın hastalık döneminde Ytong kalitesinde evlerde yaşamak isteyenlerden çok fazla mesaj ve talep aldıklarına, Ytong Ev projesinin de bu talepler ve istekler doğrultusunda hazırlandığına dikkat çekti. Hinginar, “Bize sürekli ‘Kendi evimi yapabilir miyim?’, ‘Ytong ürünlerini kullanabilmem için nasıl bir ev yapmalıyım?’ gibi soru ve talepler geliyordu. Pandemi döneminde en küçük arazi ya da arsası olanlar bu yerlere ev yapmak istediler. Bu talebe cevap verecek şekilde kendi içimizde çalışmalarımızı yoğunlaştırdık ve Ytong paneller ile inşa edilen tek ve iki katlı konut yapım sistemimizi her yönüyle yeniledik. Mimarlarla iş birliği yaparak ülkemiz şartlarına uygun, güncel tasarım trendlerini yansıtan yeni ev modelleri tasarladık, müşterilerimize yapım hizmeti sunacak uygulamacı çözüm ortaklarımızı belirleyerek Ytong Ev projesini hayata geçirdik. Ytong Ev’i dönemsel talebe uygun bir proje olarak düşünmedik. Oluşan bu ortam, zaten var olan Ytong Ev sistemini geliştirmemiz için fırsat oldu. Dileyen herkes Ytong Ev projelerini ve Ytong ürünlerini bizden teslim alarak, depreme dayanıklı, sağlam, A sınıfı enerji verimliliğine sahip gerçek bir evi kısa sürede inşa edebilecek. ‘Evim yönetmeliklere uygun mu, ısıtma soğutma masrafım çok olur mu, projeyi kime çizdireyim, hangi malzemeleri seçmeliyim?’ diye düşünmeden inşaata başlayabilecek” açıklamasında bulundu.

Ytong tan artan müstakil ev talebine yenilikçi çözüm!

Depreme dayanıklı konut dönüşümünü destekleyecek

Fethi Hinginar, Ytong Ev’in konuttaki dönüşüme destek olacağının altını çizerek, “Ytong Ev projesiyle toplumda ortaya çıkan güncel bir talebi karşılarken, bir yandan da ülkemizin acil ihtiyacı olan, güvenli konut dönüşümüne katkı sunmayı amaçladık. Ytong Evlerin, ülkemizde depreme dayanıklı, enerji verimliliğini önceleyen güvenli konut dönüşümüne iyi bir model olacağını ve bu yöndeki çalışmalara katkı sunabileceğini düşünüyoruz.” diye konuştu.

Ytong'tan sağlıklı ve konforlu bina tasarımları!