Yücesoy Mühendislik'ten İzmir'e 3 yeni proje!

Yücesoy Mühendislik'ten İzmir'e 3 yeni proje! Yücesoy Mühendislik'ten İzmir'e 3 yeni proje!

İzmir'de gayrimenkul sektörünün son yıllarda hareketlendiğini dile getiren Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, "Karşıyaka'dan başlayıp Menemen'e uzanan hatta 2 bin 500 konutluk 5 önemli proje inşa ettik.3 projede bin konut daha planlıyoruz" dedi.

Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, İzmir'in kuzey aksındaki konutların kira gelirleriyle kendini 15 yılda amorti edebildiğini ve yatırımcılara büyük avantaj sağladığını söyledi. Yücesoy, İzmir'deki konut ve kira getiri dengesinin bu rakamın çok altında olduğunu; bu nedenle de tercih edildiğini kaydetti


"İzmir'de 15 yılda kendini amorti eden projeler var. Bu, yatırımcılar için oldukça ciddi bir avantaj" diyen Cem Yücesoy, sözlerine şöyle devam etti: "Yeni gelişen bölgelerde ise yatırıma dönük 1 +1 projelerde 12 yıla kadar amorti imkanı var. Konut anlamında Çiğli, Menemen ve Aliağa hattı tercih ediliyor. Çünkü eğitim ve büyük sanayi alanları da burada yoğunlaştı. Sanayi ticaret ve ulaşım olanaklarının artmasıyla gelişim bu yöne kaydı. İzmir, ağırlıklı olarak kuzey bölgesine doğru büyüyor. Diğer yönlerdeki bölgeler geniş tarım ve ormanlık alanlara sahip olduğu için o kısımların imarlaşması çok mümkün değil. Özellikle merkezde kentsel dönüşüm yaşanıyor. Yeni kent merkezi tabir edilen Bayraklı bölgesinde ise iş merkezleri ve yüksek yapılara yatırımlar yapılıyor."


MARKALI PROJELER 


İzmir'de gayrimenkul sektörünün son yıllarda hareketlendiğini dile getiren Yücesoy, İstanbul'da 2007-2008 yılında yaşanan hareketliliğin özellikle son 3 yılda İzmir'de de görülmeye başlandığını vurguladı. 


İzmir'de markalı yeni projeler yapıldığını ve büyük imar planlı alanlara yönelimin sözkonusu olduğunu belirten Cem Yücesoy, sözlerine şöyle devam etti: 


"Bu felsefe değişimi ve kente yapılan, İzban,  İzmir  - İstanbul otobanı,  Ankara  hızlı tren projesi gibi ulaşım ağlarının gelişmesi İzmir'i daha da çekici hale getirdi. İzmir'de yaşanan en büyük sorun ise arsa fiyatlarında yaşanıyor. Artan talep sonucu sektörün hızlanmasıyla arsalar azalıyor ve değeri artıyor. Bu arsa artışı devam ederse, konut fiyatlarında yaşanacak artış da kaçınılmaz görünüyor." BİN 500 KONUT ÜRETTİ 


28 yıllık bir şirket olduklarını belirten Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, 2008'den bu yana hızlı bir büyüme yakaladıklarını, bin 500 konut ürettiklerini ve 2 bin konut için de çalışmaların sürdüğünü dile getirdi. Yücesoy, hangi lokasyonda üretim yaparlarsa yapsınlar mimari açıdan fark yaratan işlere imza atmaya özen gösterdiklerini kaydetti. 


Son dönemde merkez üssü olarak şehrin kuzeyini seçtiklerini anlatan Cem Yücesoy, "Karşıyaka'dan başlayıp Menemen'e uzanan hatta 2 bin 500 konutu bulan 5 önemli proje kamuoyuna sunduk. 3 projede bin konut daha planlıyoruz. Kuzey İzmir, çağdaş ve modern yaşamı ile dikkat çekiyor. Belediye bölgede imar çalışmaları ile yeni bir şehir müjdeledi" dedi.


Yenigün (İzmir)