Yunan adalarını Türkler almak istiyor!

Yunan adalarını Türkler almak istiyor!Barışkent Gayrimenkul Genel Müdürü Barış Aydın, aralarında Mikonos Rodos, Nafsikada gibi dünya jet sosyetesinin kaçış yeri olarak bilinen adaların 18'ine talip olduklarını belirtti


Ekonomik krizle baş başa kalan Yunanistan'ın Ege'deki 6 bin kadar adanın bir kısmını satışa çıkarma ya da uzun süreliğine kiralama girişimi Türkiye'de yankı buldu. Türkiye'nin önde gelen gayrimenkul firmalarından Barışkent Gayrimenkul Genel Müdürü Barış Aydın, Yeni Şafak'a yaptığı açıklamada, Yunan Hükümetinin ada satış ve kiralamaları ile yakından ilgilendiklerini belirtti. Aydın, "Temsil ettiğimiz Türk firmalar adına almak için girişimde bulunduğumuz, Mikonos, Rodos ve Nafsikada'nın aralarında bulunduğu 18 ada var" dedi.

TÜRKLER ADALARI CAZİBE MERKEZİ YAPAR

Dünyada müteahhitlik sektöründe ilk 3 ülkeden biri olan Türklerin Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nda da bu seviyeye gelebileceklerini söyleyen Barış Aydın, "Bu ticaret ve turizm potansiyeli yüksek adaları Türk müteahhitlerin alması turizm gelirlerinde ciddi bir patlama yaratır. Piyasayı takip ediyor ve Yunanistan'daki uygun gayrimenkulleri satın almaya hazırlanıyoruz. Adalar satışa çıktığı andan itibaren de talip olacağız" dedi.
Yeni Şafak/CAHİT SARAÇOĞLU

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

Yunanistan'ın 18 adasına Başkent'ten talip çıktı

Satılık adalarla Türk yatırımcılar yakından ilgileniyor

Ekonomik krizle mücadele eden Yunanistan Hükümeti, kaynak yaratmak için Ege’deki adaları uzun vadeli kiralamaya veya satmaya çalışırken, Türk yatırımcılar da adalarla ilgilenmeye başladı.  Ankara  merkezli Barışkent Gayrimenkul’ün sahibi Barış Aydın, 18 adayı satın almak için girişimde bulunduklarını söyledi.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkan Yardımcılığı da yapan Barışkent Gayrimenkul’ün sahibi Barış Aydın, Yunanistan Hükümeti’nin ada satış ve kiralamaları ile yakından ilgilendiklerini belirtti. Bu konuyla ilgili bir ekip kurduklarını kaydeden Aydın, Yunanistan’da irili ufaklı 6 bin dolayında ada bulunmakla birlikte, bunların yalnızca 227’sinde yerleşimbulunduğunu vurguladı. Aydın, aralarında Fi Yapı’nın da bulunduğu Türk firmalar adına almak için girişimde bulundukları 18 ada olduğunu belirterek, “Büyük bir olasılıkla bu adaları alacağız” dedi. Krizden sonra Yunanistan’daki gayrimenkul fiyatlarında ortalama yüzde 30’luk bir düşüş yaşandığını kaydeden Aydın, Yunanistan ekonomisindeki durgunluğun bir-iki yıl daha sürmesinin beklendiğini söyledi. Aydın, dünyadaki büyük ilgiye karşın Türkiye’den sadece birkaç firmanın adalarla ilgilendiğini belirtti.
Habertürk/Ahmet KIVANÇ