Çukurova Balkon

Yunus Emre Termik Santrali 1.4 milyar TL'ye icradan satılıyor!

Yunus Emre Termik Santrali 1.4 milyar TL'ye icradan satılıyor! Yunus Emre Termik Santrali 1.4 milyar TL'ye icradan satılıyor!

Eskişehir`in Mihalıççık ilçesinde FETÖ/PDY yönelik soruşturma kapsamında yönetimi TMSF'ye devredilen Yunus Emre Termik Santrali 1 milyar 400 milyon liraya icradan satışa çıkarıldı. İhale, 30 Ocak günü gerçekleşecek.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Eskişehir`in Mihalıççık ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması`na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında yönetimi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu`na (TMSF) devredilen Naksan Grubu'nun Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik AŞ bünyesinde yer alan  Yunus Emre Termik Santrali icradan satışa çıkarıldı. Santralin satış bedeli 1 milyar 400 milyon lira olarak belirlendi. İhale, 30 Ocak günü düzenlenecek.

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF)  Başkanı Muhiddin Gülal, Termik Santrali Hizmet Binasında düzenlediği basın toplantısında, Naksan Şirketler Grubu'na ait Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik AŞ'nin Yunus Emre Termik Santrali'nin 2 yıldır TMSF kayyumunda yönetildiğini söyledi. 

Türkiye'nin önemli termik santrallerinden birisi olduğunu söyleyen Gülal, santralde 792 personelin görev yaptığını ifade etti. Gülal, "Biz burayı milli ekonomiye kazandırmak adına 30 Ocak itibarıyla satışını planlıyoruz. 1,4 milyar lira muhammen bedelle ihaleye çıkacağız. Bu süreçte tüm yatırımcıları bu ihaleye davet ediyoruz. Adularya Yunus Emre Termik Santrali sadece Eskişehir özelinde değil, ülkemiz için önemli bir tesis dolasıyla bunu devraldığımız günden itibaren ekonomiye kazandırma hesapları içindeydik. İnşallah iyi bir netice ve satış rakamıyla bunu milli ekonomiye kazandırmak istiyoruz" diye konuştu.

Tesisin gayri faal bir tesis olduğunu ve burada istihdamı korumak adına 2 yıldır inanılmaz bir mücadele verdiklerini söyleyen Gülal,  "Burada arkadaşların istihdamlarında herhangi bir sorun olmasın diye kömür çıkarmaya devam ediyoruz. Arkadaşlarımızın birikmiş alacakları söz konusu değil" açıklamasında bulundu.