Sakarya'da 4 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

Sakarya'da 4 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Mithatpaşa Mahallesi, İzmit Caddesi Mevkii'nde yer alan gayrimenkul 4 milyon TL'ye icradan satışa çıkarıldı. 


Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Mithatpaşa Mahallesi, İzmit Caddesi Mevkii'nde bulunan gayrimenkul icradan satışa sunuluyor. Satışa konu gayrimenkul için 4 milyon TL bedel isteniyor. 

Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Mithatpaşa Mahallesi, İzmit Caddesi Mevkii, 531 Ada, 18 sayılı 1.741,00 metrekare alanlı parseldir.Taşınmaz tapu kaydında arsa vasfında görünmekle birlik üzerinde çeşitli yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz Ulu Sokağa ve Dilşat sokağa cepheli konumdadır. Etrafı genellikle konut tarzı yapılarla çevrili olan taşınmaz şehir merkezine 2,5 km. mesafededir. Parsel şehrin merkezine ulaşımı sağlayan İzmit Caddesine 500 mt. mesafededir. Parselin dört bir tarafı imar yolları ile çevrilidir. Vagon fabrikası ile Ağır Bakım fabrikası parsele yakın konumdadır. Parsel etrafı bahçe duvarı ile çevrili olup, üzerinde bodrum+zemin+1 normal+ kısmi bir çatı katı olan betonarme bina ile güvenlik yapısı ve arka tarafta tek katlı verandalı kafeterya binası yer almaktadır. Doğramaları PVC olan binanın faal vaziyette asansörü bulunmaktadır. 

Kıymeti : 4.006.428,55 TL
1. Satış Günü : 18/04/2018 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 17/05/2018 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : 15 Temmuz Camili 2 Mah. Resmi Daireler Kampüsü Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya

Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/344 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 20/02/2018