Samsun İlkadım'da 7 milyon TL'ye icradan satılık 4 katlı iş yeri!

Samsun İlkadım'da 7 milyon TL'ye icradan satılık 4 katlı iş yeri! Samsun İlkadım'da 7 milyon TL'ye icradan satılık 4 katlı iş yeri!

Samsun İcra Dairesi, Samsun İli, İlkadım İlçesi, Saitbey Mahallesi 7146 ada, 14 parselde yer alan 4 katlı iş yerin, 7 milyon TL'ye icradan satıyor...Samsun İcra Dairesi tarafından Samsun İli, İlkadım İlçesi, Saitbey Mahallesi 7146 ada, 14 parselde yer alan 4 katlı iş yeri 7 milyon TL'ye icradan satışa çıkarıldı. İcra ihalesi 3 Ekim 2019 tarihinde saat 11:00'de gerçekleştirilecek.

İlan metni:
T.C. SAMSUN İCRA DAİRESİ
2018/782 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri: Samsun İl, İlkadım İlçe, 7146 Ada, 14 Parsel, SAİTBEY Mahalle/Köy, 2.Bodrum+1.Bodrum, 4 Bağımsız Bölüm Nolu taşınmazın; betonarme karkas yapı tekniği ile yapılmış 4 Bodrum+Zemin Kat+4 Kattan oluştuğu, bina dış cephesi ön kısmının bir kısmı kompozit panel, bir kısmı prekast cephe ve büyük kısmı ise silikon camlı cephe kaplamalı bulunduğu, işyerinin girişinin 2. bodrum kat üzerinden yapıldığı, 2.bodrum kat girişinin Barış Bulvarı ile aynı kotta yer aldığı, bina giriş ve çıkış kapılarının fotoselli otomatik açılır kapı olduğu, bunun dışında kalan alanların camlı alüminyum doğrama olduğu, taşınmazın iç cephe alçı ve boyasının yapılı olduğu, tabanı granit seramik kaplı, tavanları ise taş yünü asma tavan olduğu, taşınmaz içerisinde bağımsız asansör sistemi ile 2.bodrum kattan 1. bodrum kata çıkan 2 (iki) adet yürüyen merpen sistemi bulunduğu, işyeri nitelikli taşınmazın mimari projesine göre toplam 2232 m² brüt ve 2123 m² net kullanım alanına sahip bulunduğu, 100.Yıl Bulvarı'na 150 m, Kazım Orbay İlkokulu'na ve Askerlik Şubesine 200,00 m, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne 750 m, Cumhuriyet Meydanı ve Bulvar AVM'ye 750 m, Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne 3,5 km mesafede yer aldığı, ulaşımın otobüs ve dolmuş hatları ile sağlandığı, elektrik telefon gibi hizmetlerin yanında her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı belirtilmiştir. Taşınmaz tam hisse ile borçluya ait olup taşınmazın tamamı satışa çıkarılmıştır.
Adresi :Zeytinlik Mah. Sultan Genç Osman Sok. (Barış Bulvraı) No:40
İlkadım/SAMSUN
Yüzölçümü : 1.577,08 m2
Arsa Payı : 475/2400
İmar Durumu :Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre; Ticaret ve Katlı Otopark Alanına isabet etmek olup h:15.50 yapılaşma koşulu bulunmaktadır.
Kıymeti : 7.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Eski Adliye Sarayı Samsun İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Mezat Salonu 19
Mayıs Mah. Cumhuriyet Cad. No:17/A İlkadım/SAMSUN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/782 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.