30 / 06 / 2022

Zeydan Karalar: Seyhan'ın batısına hastane şart!

Zeydan Karalar: Seyhan'ın batısına hastane şart!

Belediye Başkanı Karalar, geçtiğimiz hafta Seyhan’da D400’ün güney kısmının 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planının Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandığı toplantıda yaptığı konuşmada, “Burada yapılan çok önemli bir hizmettir. " dedi.Belediye Başkanı Karalar, geçtiğimiz hafta Seyhan’da D400’ün güney kısmının 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planının Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandığı toplantıda yaptığı konuşmada, “Burada yapılan çok önemli bir hizmettir. Seyhan’ın tarihi ve gelişimi adına adeta bir devrim niteliğindeki bu kararınızdan dolayı her birinizi kutluyorum. Ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerle uyum içerisinde çalışmasının önemine değinerek, “Burada ortaya koyduğumuz uyumlu çalışma Adana’ya olumlu anlamda yansıyor” dedi.

Belediye Başkanı Karalar, mecliste onaylanan 1/5000’lik Nazım İmar Planı’nın tadilat aşamasında Seyhan’ın batı mahallelerine hizmet verebilecek bir bölgede hastane alanı tahsis edilmesi talebinde bulundu. İşte Başkan Zeydan Karalar’ın yüzbinlerce Seyhanlıyı yakından ilgilendiren o konuşması;

“Seyhan’da merkezdeki bir hastaneden sonra Batı’da Sarıhamzalı’dan Zeytinli’ye kadar hastane yok. Geliniz hep birlikte çok uygun bir yerde, Şakirpaşa’ya, Uçak’a, Onur’a, Narlıca’ya, Yeşilevler’e, Gürselpaşa’ya Zeytinli’ye hizmet edecek bir hastane yeri bulalım ve hastane yeri verelim. Sayın Milletvekili Necdet Ünüvar’la da görüştüm. Sağlık Bakanlığı’nda bu hastanenin ödeneği de çıkmış, hazır. O mahallerdeki insanlar acil hastalarını 25 dakikada hastaneye getirebiliyorlar. Bu geçen süre nedeniyle durumu acil olan ölümcül hastaların kurtulma şansı kayboluyor. Bu çok önemli bir hizmet olacak. Böylesi önemli bir hizmet bu meclise nasip olsun."


Adana Beş Ocak